Négy állatvédő szervezet érkezett Keszthelyre délelőtt 9 órára a bejelentett ingatlanhoz. Egy olyan személytől kaptak korábban tájékoztatást a körülményekről, aki kiskutyát szeretett volna vásárolni, a helyszínt és az állatokat meglátva azonban elállt ettől. Az állatvédők múlt hét végén próbavásárlásra érkeztek, amikor is megállapították, hogy a bejelentés helyénvaló.
„Ugyanazt tudjuk, mint az elmúlt hónapokban, ezeket a külföldi szaporítótelepeket számoljuk fel. Itt most pepitában ugyanaz van, csak annyi, hogy magyarok között vagyunk. És egyszerűen nem érti meg a benti hölgy és úr, hogy itt mi a probléma. Hogy mellig érő szemét van, hogy az ingatlannak a több száz négyzetmétere az emeleten csak vizeletből és ürülékből áll, és csak azt mondja, hogy ő szereti az állatokat. És nem érti meg, hogy ez nem biztos, hogy jó.” - mondta el Kapin Richárd a Szurkolók az Állatokért Alapítvány alapítója.
A tulajdonosok nem akarták az állatvédőket beengedni, így hatósági segítséget kértek. A szemlézés során megállapították, hogy a 25 kutya nincs megfelelő körülmények között tartva.
„A kutyák állapota az nem rossz egyébként, tehát nincsenek rosszul tartva különösebben a kutyák. De azért azt nem mondom, hogy így kell kutyát tartani mármint, hogy kinézetre. De nincsenek éheztetve, ez hála Istennek nem áll meg, de a tartási körülmények, azok borzasztóak.” - vélte Kalmár Gábor Keszthely Város Ebrendészeti Telepének vezetője.
Több óráig tartott az egyezkedés a tulajdonosok és a hatóság között, hogy végül mi legyen az állatok sorsa. A határozat szerint 5 napot kapnak arra, hogy megfelelő körülményeket teremtsenek a kutyáknak.
„5 napra kiemelésre kerülnek az állatok. Ennyi ideje lesz arra, hogy itt megfelelő körülmények teremtsen az állatok és az emberek tartására is. Itt ezen kívül egy csomó minden felmerül, mert itt azért a szemét is problémás, a szomszédoknak is gondja van ezzel az egésszel. De elvileg az állatok szempontjából most egy 5 napos ideiglenes kihelyezésre kerülnek az állatvédő szervezetekhez. Nyilván ennek van költsége, mind az elhelyezésüknek, mind a szállításuknak van költsége.” - emelte ki Schneider Kinga a Noé Állatotthon Alapítvány szóvivője.
Amennyiben a tulajdonos teljesíti a feltételeket, kifizeti az ideiglenes elhelyezés jogszabályban meghatározott költségeit, valamint a rá kiszabott állatvédelmi bírságot, visszakaphatja a kutyákat. Az állatvédelmi bírság ebenként minimum 75 ezer forint, ez ebben az esetben valószínűleg magasabb lesz.
Lendvai Bianka - Keszthelyi TV