A keresztút közös imával vette kezdetét. Takáts István atya köszöntőjét és a kereszt megáldását követően énekszóval vonultak az első állomáshoz. Minden stációnál egy-egy intézmény vagy egyesület tagja olvasott fel, tett hitvallást. Közreműködtek egyebek között az egyházi fenntartású intézmények, a Katolikus Karitasz, a Da Bibere Zalai Borlovagrend, a református egyház vagy a Keresztény Értelmiségiek Szövetségének képviselői. A 379. számú Feltámadás Cserkész Csapat tagja, Bozsányi Patrik is örömmel vállalták ezt a felkérést.
„Én ezt egy nagy megtiszteltetésnek tartom, mivel igazából átérezhetem, ahogy Jézus hordozta a keresztet valamilyen szinten én is. És legalább megismerhetem azt a történetet, mivel tulajdonképpen egy éve már nem vettem részt keresztúton, legalább felidézem ezt az eseményt újra magamban.
A keresztutat a 14. században vezették be, a ferences rend volt a legbuzgóbb terjesztője. Az egyes stációkat Jézus szenvedésének ábrázolásai jelzik. Ahhoz hogy a keresztút érvényes legyen, feltétlenül szükséges, hogy mind a 14 állomáson egy-egy fakereszt legyen, ezt folyamatosan egymásnak átadva hordozták végig. A katolikus egyházban különösen a nagyböjt idején gyakorolják a keresztútjárást, akkor, amikor még mélyebb bűnbánatot tartanak a hívek.
„Sajnos sokszor a kényszeres dolgok mögött, amikor mondjuk rossz tulajdonság uralkodik már rajtunk, felismerhetjük azt, hogy valójában ezek már ilyen ösztönösen is kényszerből fakadó dolgok. Ezért nagyböjt nem véletlenül úgy kezdődik, hogy ráébredjünk mi magunk, hol vannak a gyengepontok, hol vannak ezek a rossz szokások, amik már uralkodnak rajtunk és ezeket felismerve ellendolgozzunk, hogy visszavegyük az életünk felett az irányítást.” - emelte ki Takáts István érseki általános helynök.
A városi keresztút már hagyomány Keszthelyen, több éve megrendezik, melyre mindig nagy az érdeklődés. Most is több százan érkeztek a bazilikába, hogy közösen vegyenek részt ezen az eseményen.
„Úgy is lehet nevezni, hogy testvérek vagyunk Krisztusban. Mert mi keresztények vagyunk és testvérek, ezért együtthordozzuk Keszthely város keresztjét. Civil szervezetek, történelmi egyházak képviselői, diákok, nevelők, különféle egyesületek együtt akarnak hordozni, és nem csak most nagyböjtben, hanem életünk minden egyes esztendejében, napjában. És jó lenne, ha ez a kereszthordozás tényleg mindanyiunkat így az üdvösségre segítene.”
A keresztutat követően közös szentmisét tartottak, melyet Takáts István atya celebrált.
Lendvai Bianka - Keszthelyi TV