Már felállványozták a Georgikon „D” épületét. A szakemberek megkezdték a külső szigetelést, amely nem csak látványában, hanem az energiafelhasználás szempontjából is jelentős mérföldkő lesz az intézmény életében. A létesítményben szeptembertől nincs oktatás azért, hogy a munkálatok gördülékenységét biztosítsák. A beruházás keretében nyílászárókat cserélnek, és a tető is megújul. A fejlesztés sajtótájékoztatóján elhangzott, az elmúlt években mintegy 3 milliárd forintot fordítottak a Georgikon korszerűsítésére.
„Kutatási infrastruktúrát erősítettük azzal, hogy burgonyatárolót építettük meg néhány évvel ezelőtt. Elkezdtünk újabb felújításokat is, és most egy nagy volumenű fejlesztés 1 milliárd forint értékben, a „D” és az „E” épület teljes rekonstrukciója, ami a külső homlokzat megújítását jelenti, nyílászárók cseréjét jelenti, és a tető megújítását. Tehát egy olyan átfogó fejlesztés, infrastrukturális fejlesztés, ami az oktatási, kutatási körülmények javítását tudja szolgálni.” - tájékoztatott Dr. Gyuricza Csaba, a Magyar Agrár- és Élettudományi Egyetem rektora.
Az idén 228 éves Georgikonon nem csak infrastrukturális, hanem tartalmi fejlesztések is megvalósulnak. Február 15-ig lehet jelentkezni az újonnan elinduló agrárközgazdász képzésre, amelyet hallgatói igény hívott életre. Újraindul a turizmus-vendéglátás szak, amelynek keretében elsősorban az agroturizmusra fókuszálnak. Ennek érdekében hozták létre az országban elsőként az Agroturisztikai Tanszéket. Az intézmény fejlődése a térség fejlődését is maga után vonja.
„Az idei, ’25-ös év is nagyon jól indult, hiszen néhány héttel ezelőtt, ’24 végén tudtuk bejelenteni az idén induló új tanszéket, most pedig itt ’25 január közepén pedig egy nagyon jelentős, újabb fejlesztést tudunk bejelenteni. Azt gondolom, hogy amikor egy ilyen emblematikus, nem csak a városnak, de az egész vármegyének egy emblematikus intézménye, és történelmi és identitás szempontból nagyon fontos intézménye tud folyamatosan fejlődni, ott minden beruházás, minden fejlesztés jelentős. Örülök annak, hogy a Georgikon jó irányba halad.” - emelte ki Nagy Bálint közlekedésért felelős államtitkár.
A sajtótájékoztatón elhangzott, a MATE 2030 program keretében cél az, hogy a többi mellett a keszthelyi campus is egy modern, 21. századi oktatási intézmény legyen, ahol a hallgatók a gazdasági, társadalmi igényeknek megfelelő képzést kaphatnak. Dr. Tóth Gergely polgármester elmondta, jelentős mérföldkő ez a felújítás, és a város is igyekszik hozzájárulni az infrastruktúra fejlesztéséhez.
„Amikor először bementem az épületbe, az volt az érzésem, hogy ez egy gyönyörű, klassz, modern épület volt 1960-70-80 körül belső faburkolatokkal, stb., de egy kicsit eljárt felette az idő valljuk be. Mind energetikailag, mind a mai követelményeknek megfelelő lesz, és úgy gondolom, hogy ez egy nagyon szép dolog. Nagyon köszönjük az egyetemnek, hogy ezt lehetővé teszi, ezzel is fejlődik a város. Földobtam, hogy megpróbál a város az útfelújításban közreműködni.” - tette hozzá Dr. Tóth Gergely, Keszthely polgármestere.
Keszthely polgármestere hozzátette, igyekeznek a most készülő költségvetésben forrást elkülöníteni, hogy legalább az „E” épületig megújulhasson az útszakasz, és szeretnék a parkolókat is modernizálni.
Regman Karola - Keszthelyi TV