Keszthelyen kevés közterületen élő ember van, de sok a rászoruló, vagy fűtetlen lakásban élő személy. Számukat csak becsülni tudják. A hajléktalan embereket napközben a Bakacs utcában látják el. Meleg és főtt étel várja őket. Éjjeli ellátás nincsen. Zalaegerszegre, vagy Nagykanizsára viszik a rászorulókat. A Szent Erzsébet Jótékonysági Alapítvány mellett a Vöröskereszt végez hajléktalan ellátást, de több szervezet segíti őket.
A krízis-kerekasztal kiemelt témája a hajléktalan emberek kérdése volt. Felmerült az éjszakai ellátás megoldása. Komoróczi Lajos, a Bakacs utcai Nappali Melegedő és Népkonyha vezetője azt mondta, Keszthelyen csak a város elvi hozzájárulására van szükség. A nappali ellátást biztosító szociális intézményekben létezik egy olyan szolgáltatás, hogy éjszakai férőhelybővítés, erre állami támogatást is lehet igényelni. A szakember szerint rövid időn belül meg lehetne oldani azt, hogy télen meleg helyen aludjanak a fedél nélküliek.
„Azért kell ezt megoldani, mert megtehetjük, mert megengedhetjük magunknak, mert megérdemeljük. Sokan azt mondták korábban, hogy ezek az emberek ezt nem érdemlik meg. Azt mindenkinek figyelmébe ajánlom, hogy a segítségnyújtás nem olyan, mint a gyógyszer: nem annak kell adni, aki megérdemli, hanem annak, akinek szüksége van rá és akinek szüksége van például arra, hogy éjjeli szállást nyújtsunk neki, akkor annak kell megadni és nem annak aki ezt megérdemli. Mert ő is megérdemli, ő is ember, csak ezekről az emberekről mindig úgy beszélnek, hogy hajléktalanok, ők nem hajléktalanok, ők hajléktalan emberek” - nyilatkozta Komoróczi Lajos, a Szent Erzsébet Jótékonysági Alapítvány Nappali Melegedő és Népkonyha vezetője.
Keszthelynek fel kell vállalni, hogy a városban és a térségben élő hajléktalan emberek ellátásában szerepet vállaljon – hangsúlyozta a tanácskozáson Kendeh Gusztáv alpolgármester. Az eseményen a rendőrség, a katasztrófavédelem, a mentőszolgálat, a Máltai Szeretetszolgálat, a Vöröskereszt, a kórház és a város szociális intézményei, szolgáltatói képviseltették magukat.
Kendeh Gusztáv alpolgármester: „Egy nagyon pozitív hangulatú és egy nagyon előremutató beszélgetés volt, amiben nem csak az aktuális problémák kerültek elő, hanem az önkormányzattal való hosszabb távú együttműködés, illetve nem csak a téli időszak, hanem a nyári és egyéb időszaknak a hasonló szociális jellegű problémáiról is szó került.”
A krízis-kerekasztal gondolata Komoróczi Lajostól származik. Veszprémi kollégáitól kapta az ötletet. Kezdeményezése pozitív fogadtatást kapott az új városvezetéstől. Az a cél, hogy Keszthelyen rendszeresen összegyűljenek az érintett szervezetek.
Hársfalvi Ákos - Kesztheyi TV