A kerékpár alvásszáma mellett a váz és kerék méretét, valamint a különleges ismertetőjegyeket is rögzítik a regisztrációnál. A tulajdonos és a jármű adatai az elkészült fotókkal együtt egy országos adatbázisba kerülnek, melyhez a rendőrség azonnal hozzáfér. Rács Balázsnak már lopták el a kerékpárját, mely azóta sem került elő. Nem szeretné, hogy ez még egyszer megtörténjen vele.
„Már régebben elhatároztam, hogy regisztrálni szeretném a Bikesafe-en a kerékpáromat, most jött rá a lehetőség. Ugyan interneten is megtehető ez, de valahogy ez így nekem életszerűbb, meg biztonságosabbnak tűnik, hogy itt a helyszínen beregisztrálják a kerékpárt. Tudni kell, hogy tíz éves a kerékpárom, már semmi papírom nincsen róla. Ha esetleg megállítana a rendőr és megkérdezné, hogy kié a kerékpár, nem nagyon tudnám igazolni, így viszont már teljesen tiszta és világos a helyzet” - nyilatkozta a kerékpártulajdonos.
Magyarországon több mint 10.000 kerékpárt lopnak el évente, nagy részük azonosítatlan így sosem kerül vissza tulajdonosához. Néhány lopott kerékpár minden évben megkerül, de nyilvántartás híján nem tudják ki a gazdája, így nincs kinek visszaadni őket – erre nyújt megoldást a Bikesafe.
Kövesdiné Dely Erzsébet, r. őrnagy: „Hogyha megtörtént a baj, lehet találni ott e-mail címet, amire meg kell küldeni, hogy a kerékpárt hol regisztrálták és ez eltulajdonításra került. A kerékpár-regisztrációs oldal üzemeltetője a bikesafe.hu figyeli és körözöttként megjelenteti. Nyilván, hogyha valaki használt kerékpárt akar vásárolni, érdemes erre az oldalra fellátogatni és ott lehet látni, hogy milyen kerékpárokat nem célszerű megvenni.”
Keszthelyen, az Energia téren, a Bűnmegelőzési irodánál 10 órától 17 óráig várják a program iránt érdeklődőket augusztus 5-ig. Ezen kívül is lesz még lehetőség az ingyenes regisztrációra. Ezek időpontjait a rendőrség honlapján és a közösségi oldalakon hirdetik. Online regisztrációra is lehetőség van, melyért jelképes összeget kell fizetni. Ennek oka a nyomon követhetőség.
Hársfalvi Ákos - Keszthelyi TV