Égő fáklyákkal a kezükben járták be a várost a sárgulók. A 143. gazdászballagáson, idén rekordszámú, 174 végzős hallgató énekelte a mezőgazdászok himnuszát. A menet érintette a Fő tér mellett, a Helikon emlékművet, a bíróság épületét, a Majormúzeumot és a kastélyparkot. Itt a sárgulók fejet hajtottak gróf Festetics György, a Georgikon alapítója előtt.
„Nagyon szépen köszönöm Festetics György gróf úrnak, hogy kialakította ezt az egész hagyományt, és köszönöm most is minden olyan embernek, aki segített minket, hogy részt vehessünk, és megalakuljon ez az egész sárgulás. Mindenkinek, aki ebbe energiát fektetett, időt, nagyon szépen köszönjük, hogy segítettek nekünk ebben, mert nagyon jól érezzük magunkat, és ez egy igazán maradandó élmény lesz szerintem számunkra.” - mondta egy végzős hallgató, Kromperger Nóra.
A hallgatóknak nagyon sokat jelent, hogy részesei lehetnek a sárgulás hagyományának. A több, mint két évszázados múltra visszatekintő intézményben 1874 óta szervezik meg a sárgulási ünnepséget.
„Ez egy nagyon-nagyon szép hagyomány, és illik tisztelni, és ápolni is. Rendkívül érdekes, és örülök, hogy ilyen sokan összejöttünk. Nagyon színvonalas rendezvény, gyönyörű helyszíneken, Keszthelynek az összes lényeges helyszínét meglátogatjuk, és meg is koszorúzzuk.” - számolt be egy másik egyetemista, Tóth Gábor.
Szombaton reggel a hagyományoknak megfelelően lovaskocsival indultak a hallgatók a sárgulási ünnepségre. A 23 fogatot számláló, rekordméretű menet a Festetics György úton haladt végig, ahol sokan örömmel üdvözölték a díszmagyarba öltözött hallgatókat. A ballagók énekszóval kocsikáztak végig a városon és érkeztek meg az egyetem B épületéhez, ahol közösen búcsúztak az intézménytől.
„Bízunk abban, hogy amit itt tanultak, és ahogyan ezt fel tudják használni, az egyéni sikereket, karrierívet, a pályán elérhető maximális hozadékot fogja számukra biztosítani. Törekedtünk arra, hogy a hallgatóinkkal olyan kontaktust alakítsunk ki, aminek reményeink szerint az lesz az eredménye, hogy visszajönnek hozzánk, tudunk a későbbiekben együtt dolgozni, tudunk velük akár közösen projektekben tevékenykedni, munkájukban segíteni, vagy adott esetben ők is tudnak nekünk segíteni.” - tájékoztatott Polgár J. Péter, a Pannon Egyetem georgikon Karának dékánja.
A sárgulók az egyetem B épületétől hangos énekszóval vonultak át az A épülethez, ahol útravalót is kaptak oktatóiktól. A keszthelyi diákokkal idén is együtt sárgultak a székelyudvarhelyi vidékfejlesztő hallgatók. Ebben a tanévben 10 olyan ösztöndíjas egyetemista is elballagott, akik többek közt Japánból, Ghánából vagy Etiópiából érkeztek, és 2 évet töltöttek Keszthelyen.
Regman Karola - Keszthelyi TV