Ajánlott hírek
Ajánlott címkék
Egyéb tartalmak
.
oldal
/
kezdőlap / Híreink / Színes / Csaknem hétezren voltak a Festetics-kastélyban a hétvégén
2022. ápr. 18. hétfő | Keszthely
Csaknem hétezren voltak a Festetics-kastélyban a hétvégén
Lovasbemutatóval, játszóházzal, kincskereséssel várta a családokat a Helikon Kastélymúzeum. A parkban és a kiállítótérben is színes programokat kínáltak az érdeklődőknek a húsvéti hosszú hétvégén. A négy nap alatt csaknem hétezren voltak a Festetics-kastélyban.

Megtelt a Festetics-kastély parkja a hétvégén. Sokakat csábítottak a programok, de a kiállítások is népszerűek voltak.

„A nagyját azért már megnéztük. Magát a kastélyt, a hintókat, voltunk a vadászati kiállításon, és a modellvasutakon is. Most hova is indultunk? Most a papagájházba indultunk meg a szökőkúthoz.” - mondták a látogatók, Lázár Balázs és Lázár-Dunai Petra.

A park hátsó részében a lovassport szerelmeseit várták. A közönség ízelítőt kaphatott a különleges dámalovaglásból, a gyerekek körében pedig nagyon népszerűek voltak a patások. A szeles idő ellenére is sokan sétálgattak.

„Mi Győrújbarátról érkeztünk. Igazából eljöttünk Zalaszántóra, a Béke sztúpát szerettük volna megnézni, nagyon jó érzés volt. A feleségem mondta, hogy jöjjünk el, nézzük meg a Totemet, illetve a Festetics-kastélyt.” - tette hozzá egy másik látogató, Nagy Sándor.

A parkban egy nyuszis szelfi pontot is kialakítottak, ahol sokan fotózkodtak. A kastély munkatársai is jelmezbe bújtak. A hosszú hétvégén felnőttek és gyerekek is találtak maguknak elfoglaltságot.     

„A mögöttem látható lovas programokra látszólag nagy az érdeklődés, de ezen felül az északi szárnoyn családi játszóház, illetve gyereksarok várja az érdeklődőket. Ezen felül arcfestés is van itt a hétvégén, illetve bábszínházzal is készültünk a kicsiknek.” - tájékoztatott Fókás Andor Zalán, a Helikon Kastélymúzeum munkatársa.

Az északi szárnyon a Varázshangok Játszóház szórakoztatta a gyerekeket. A különböző játékok mellett kézműves foglalkozást is tartottak. A felnőttek a ritkán látható lakosztályokba leshettek be.

Regman Karola - Keszthelyi TV

| 2025. ápr. 21. hétfő 19:15 | Keszthely
Nagyszombaton emlékeztek a hívek Jézus elítélésére, megkínzására, kereszthalálára és feltámadására.
| 2025. ápr. 21. hétfő 19:15 | Keszthely
A húsvéti eledeleknek mind-mind külön szimbolikája van, de mindegyik Krisztushoz köthető.
| 2025. ápr. 18. péntek 19:15 | Keszthely
A drámai, de mégis örömteljes alkotással az volt a cél, hogy az üdvösség története az elmélyedésben is segíthessen. 
| 2025. ápr. 16. szerda 19:15 | Keszthely
Nyuszik, lovak és sok játék várja a Keszthelyre érkezőket.
| 2025. ápr. 15. kedd 19:15 | Gyenesdiás
A húsvét közeledte miatt természetesen nem maradhattak el az ünnepkörhöz kapcsolódó kreatívkodások sem.
XI. Évfolyam 8. Szám
Megjelenés: 2025. április 25.
07:15
Objektív
07:45
Forgószínpad
08:19
Diagnózis
08:49
Göcsej Filmfesztivál
09:00
09:30
Hargita Tv
09:52
Savaria Filmfesztivál
10:00
Híradó
10:15
10:45
Forgószínpad
11:19
Diagnózis
Cím:
8360 Keszthely, Kossuth L. u. 45.
Telefon: 06 83 / 320 200
Mobil: 06 30 / 427 7341
A Keszthelyi Televízió médiaszolgáltatási tevékenységét a Médiatanács a Médiatanács Támogatási Program keretében támogatja.
 
Weboldalunkon cookie-kat (sütiket) használunk, hogy személyre szóló szolgáltatást nyújthassunk számodra.