8360 Kossuth L. u. 45.
kezdőlap / hírek / Aranyérmes Illés Fanni 100 méteres mellúszásban
2021. augusztus 30. hétfő 12:43 - Tokió
Aranyérmes Illés Fanni 100 méteres mellúszásban
Fölényesen nyerte meg az S4-es kategóriájú 100 méteres női mellúszást a keszthelyi születésű parsportoló.

Az S4-es kategória magyar indulója a nevezési idők és a papírforma alapján a szám legnagyobb esélyesének számított, ennek megfelelően már az előfutamból is a legjobb idővel, 1:44.68 perccel jutott tovább.

A vasárnap esti döntőben így a négyes pályán versenyzett a 2019-es év világbajnoka, és bár 50 méternél még második volt, végül 1.44.41 perccel fölényesen győzött.    A Vasas 29 éves úszója a magyar küldöttség hatodik érmét, a harmadik aranyát szerezte.