+36-83-320-200
8360 Kossuth L. u. 45.
kezdőlap / hírek / Megrongálták a Phoenix gályát ábrázoló szobrot
2020. augusztus 27. csütörtök 16:22 - Keszthely
Megrongálták a Phoenix gályát ábrázoló szobrot
Több millió forintos kár keletkezett a keszthelyi mólónál álló szoborban. A Phoenix gálya ihletésére készült interaktív alkotás megrongálásáról ma reggel értesítették a rendőrséget, akik négy órán belül elfigták a tettest.

A köztéri alkotás forgótengelye feletti csúcsrészt törték le – szerdáról csütörtökre virradóan. Bejelentés alapján, a rendőrség munkatársai bűncselekmény gyanúja miatt tartottak helyszíni szemlét a délelőtt folyamán. A Zala Megyei Rendőr-főkapitányság közlése szerint a 8 óra 28 perckor érkezett bejelentéstől számítva négy órán belül elfogták a 20 éves szombathelyi férfit, akit rongálás bűntett megalapozott gyanúja miatt gyanúsítottként hallgattak ki. Az eljárás során beszerzett adatok szerint a műalkotásban több millió forintos kár keletkezett.

Az esetre közösségi oldalán reagált Keszthely polgármestere. Nagy Bálint úgy fogalmazott: "...természetesen a további szükséges jogi lépéseket megtesszük a városunknak okozott kár megterítése céljából. A jövőben sem fogjuk szó nélkül eltűrni, hogy városunknak bárki is következmények nélkül kárt okozhasson" - írta a polgármester.

A Phoenix gálya ihletésére készült interaktív szobrot a Zala Megyei Mérnöki Kamara ajándékozta Keszthelynek. Az alkotást tavaly, június első hétvégéjén, a város napja alkalmából avatták fel.

Hársfalvi Ákos - Keszthelyi TV

galéria
1
2
3
4
további híreink
 
A KÉSZ szervezésében emlékeztek Trianon 100. évfordulójára.
 
Keszthelyre érkezett a Terror Háza vándorkiállítása, amely a rendszerváltásnak állít emléket.
 
két órán keresztül négy sportágat teljesítettek legjobb tudáuk szerint a középiskolások.
 
Az idei esemény témája a klímaváltozás és az erdők kapcsolata, az erdők klímaváltozást mérséklő hatása.
 
A településen pályázati forrásból valósították meg a rendezvényt, amelynek közösségépítő szerepe volt.
 
A felvonulók az egész falut bejárták, a menetet a helyi kistraktorosok színesítették.
balatoni krónika
 
Híradó
 
Szignatúra
 
online adás
 
fő téri kamera
 
Keszthelyi Szemmel
 
Objektív
 
Körül-tekintő
 
Más-Kép(p)
 
Eklézsia
 
Önkormányzati híradó
 
Szezon Kosár