+36-83-320-200
8360 Kossuth L. u. 45.
kezdőlap / hírek / Megrongálták a Phoenix gályát ábrázoló szobrot
2020. augusztus 27. csütörtök 16:22 - Keszthely
Megrongálták a Phoenix gályát ábrázoló szobrot
Több millió forintos kár keletkezett a keszthelyi mólónál álló szoborban. A Phoenix gálya ihletésére készült interaktív alkotás megrongálásáról ma reggel értesítették a rendőrséget, akik négy órán belül elfigták a tettest.

A köztéri alkotás forgótengelye feletti csúcsrészt törték le – szerdáról csütörtökre virradóan. Bejelentés alapján, a rendőrség munkatársai bűncselekmény gyanúja miatt tartottak helyszíni szemlét a délelőtt folyamán. A Zala Megyei Rendőr-főkapitányság közlése szerint a 8 óra 28 perckor érkezett bejelentéstől számítva négy órán belül elfogták a 20 éves szombathelyi férfit, akit rongálás bűntett megalapozott gyanúja miatt gyanúsítottként hallgattak ki. Az eljárás során beszerzett adatok szerint a műalkotásban több millió forintos kár keletkezett.

Az esetre közösségi oldalán reagált Keszthely polgármestere. Nagy Bálint úgy fogalmazott: "...természetesen a további szükséges jogi lépéseket megtesszük a városunknak okozott kár megterítése céljából. A jövőben sem fogjuk szó nélkül eltűrni, hogy városunknak bárki is következmények nélkül kárt okozhasson" - írta a polgármester.

A Phoenix gálya ihletésére készült interaktív szobrot a Zala Megyei Mérnöki Kamara ajándékozta Keszthelynek. Az alkotást tavaly, június első hétvégéjén, a város napja alkalmából avatták fel.

Hársfalvi Ákos - Keszthelyi TV

galéria
1
2
3
4
további híreink
 
Már folynak a válogatói a XIII.Országos Mélyrézfúvós Versenynek, amelyen keszthelyi tanuló is indul.
 
Fejér György 255 évvel ezelőtt született, tartalmas életén online előadáson ismerhetik meg az érdeklődők.
 
Várhatóan jövő hét közepén haladja meg a 3,5 milliót a beoltottak száma, akkor nyithatnak a teraszok.
 
Nagyon sokan felháborodtak a fővárosi mentők húsvéthétfői feljelentése miatt.
 
A leégett növényzet helyrejön, a madarak új fészket rakhatnak, de sok hüllő és kétéltű pusztult el.
balatoni krónika
 
Híradó
 
Szignatúra
 
online adás
 
fő téri kamera
 
Keszthelyi Szemmel
 
Objektív
 
Körül-tekintő
 
Más-Kép(p)
 
Szakmát a kézbe
 
Eklézsia
 
Önkormányzati híradó
 
Szezon Kosár