Emléktábla hirdeti a világot meghódító szépségkirálynő, Simon Böske életútjának kezdetét szülőházának falán. Július 14-én egy újabb tábla avatásra gyűltek össze az emberek a keszthelyi Sétáló utcán. Az ADD meg a lehetőséget !Alapítvány és az Immánuel Magyar-Izreli Baráti Társaság ötlete nyomán született meg az elhatározás, hogy a városban köztiszteletben álló, egykori zsidó polgári családnak, a Simon családnak is emléket állítsanak. Az ünnepségen Dr. Szarka Lajos történész idézte fel a család életútját.
"Dr. Simon Sándor, Keszthely járási tisztiorvos volt, szemészorvos, a háború alatt hadikórházat vezetett, ill. a keszthelyi társadalmi életnek egy meghatározó jól ismert személyisége volt, akár csak a felesége, Hoffmann Janka aki az Izraelita Nőegyletnek volt a meghatározó személye. Úgyhogy ők ismert megbecsült polgárai voltak a városnak és a gyermekeik, Imre aki három évvel volt idősebb a Böskénél, szintén itt nőtt fel."- mondta el Dr. Szarka Lajos, az Immánuel Magyar-Izraeli Baráti Társaság elnöke.
Az ünnepségen jelen volt a Simon család két leszármazottja, Simon Böske nagybátyjának, a számos kávéfőző feltalálójának, Simon Imrének fiai, Sándor és Tibor is.
"Én azért örülök annyira, hogy ma ez az ünnepség létrejöhetett, mert úgy érzem, hogy nagyapám, édesapám és nagynéném aki a Balaton Szépe, Magyarország Szépe, és Miss Európa is volt, sőt Miss világ is volt, sokat tett azért, hogy ez a város híressé legyen és mindig büszkék voltak arra, hogy ők keszthelyiek. Nagynéném a vészkorszak közepén is visszajött ide, Keszthelyre, hazajött. És mindig, élete végéig –velünk élt egyébként – nagy betegségben élete végén, élete végéig is büszke volt arra, hogy keszthelyi és szeretett volna még mindiig visszajönni ide."- mondta Simon Sándor.
Nagy Bálint Keszthely polgármestere a táblaavató ünnepségen méltatta a város hírnevét öregbítő Simon családot. A polgármester beszédében kiemelte, hogy eddig a szépségkirálynő mellett a család többi tagjai nem kaptak kellő hangsúlyt a város történetében, életében.
"Azzal, hogy a mai nap összefogásból, a Simon házon, ezt az újabb Simon táblát ami a Simon családnak szól most elhelyezhettük ill. felavathattuk, azt gondolom, hogy nagyon örvendetes dolog egyrészt a város életében, másrészt amit mindig elmondok és fontosnak tartok. Ahhoz jövőt tudjunk tervezni mindig tudnunk kell azt, hogy honnan jövünk és merre tartunk. Ez így igaz egy közösség esetében is. S amikor a Simon család az elmúlt időszakban, évtizedekben, akár a háború alatt is példát mutatott a városnak és a város lakóinak –összefogásból például – akkor azt gondolom, hogy ez az összefogás a keszthelyi emberekben továbbra is meg van. Láthattuk ezt az idei év nehézségein is, gazdasági válság,világjárvány tekintetében is, hogy igenis a keszthelyi emberek össze tudnak fogni."- emelte ki Nagy Bálint.
A Simon család emléktáblájának avatását követően mutatták be a Balaton Színházban Szarka Lajos történész: Csillagsorsok című kötetét, amely a holokauszt irodalom vonulatában húsz túlélő történetén keresztül mutatja be azokat a sorskényszerűségeket, amelyeket a sárga csillagot viselő zsidóknak el kellett szenvedni a holokauszt alatt.
Hegedüs Éva - Keszthelyi Televízió