A képzeletbeli hajóra szállnak át a gyerekek. Az animátor a kalózélettel kapcsolatos feladatokkal látta el a kicsiket a nyílt napon. Az ellenség felfedezése után a térkép segítségével kellett eljutniuk a kincses szigethez, közben különböző próbatételek várták őket. A gyerekek számára végig élvezetes pillanatokat nyújtott a foglalkozás, de kétségkívül a kincskeresés volt a legizgalmasabb számukra.
A kalózkalandok mellett az arcfestés is népszerű volt a gyerekek körében, de szívesen próbálták ki a kézművesházat is, ahol pecsételhettek, színezhettek vagy könyvjelzőt készíthettek. A játszóházban fejlesztő programokat is tartanak. Többek között idegennyelv-tanár, meseterapeuta és drámapedagógus is foglalkozik a fiatalokkal.
„Első ízben felépítjük a gyerekeknek a társas kapcsolatait. A társas kapcsolatok után bizalomjátékokat játszunk. Bizalomjáték után jön a társismeret, önismeret, és utána építkezhetünk a különböző dramatikus játékokra, szerepjátékokra, szerkesztett műsorokra, kis színdarabokra. Ez általában így szokott felépítkezni, ami azért egy kicsit hosszabb folyamat, de reméljük, hogy itt lesz rá bőven idő.” - ismertette Gosztola Barbara drámapedagógus.
A Mosoly-sziget Gyermekfoglalkoztató és Játszóház egy magánvállalkozó ötlete alapján valósult meg. Az intézmény hiánypótlónak mondható, ami azoknak nyújt segítséget, akik nehezen, vagy egyáltalán nem tudják megoldani gyermekük felügyeletét hétköznap a délutáni órákban.
„Olyan jellegű foglalkozásokkal egybekötött gyerekfelügyeletet szerettünk volna megvalósítani vagy megálmodni, ahol a gyerekekre intézményen kívüli időszakban tudunk felügyelni, de a felügyelet alatt foglalkozások tudnak nálunk részt venni és a foglalkozások alatt élményt nyújtani nekik.” - mondta el Horváth Ágnes.
A játszóház célja az is, hogy családias jelleggel helyszínt biztosítsanak különböző rendezvényekhez, mint például a születésnapi zsúrokhoz is. A tulajdonosok tervei között nyári táborok szervezése is szerepel.
Lendvai Bianka . Keszthelyi TV