Több mint 100 éves és a 20. század végi képeslapok kavalkádja díszíti a gyenesdiási Községháza falát. A látogató megtekintheti a badacsonyi látképet a régi időkből, valamint a 80-as évekből is. A lapok sorát vicces, pityókás darabok is színesítik, felhívva a figyelmet a mérték megtartására. Természetesen a tárlatban kiemelt helyet kaptak a zalai és Balaton-felvidéki borvidék lapjai is.
A kiállítás a helyi József Attila Klubkönyvtár mellett a Balatoni Borbarát Hölgyek és a helyi Köz-Kultúra Alapítvány munkájának köszönhetően valósult meg.
Varga Erzsébet mellett Kassai Árpád hozta el Gyenesdiásra a különleges gyűjteményét. Minden tablón kis térkép és rövid leírás is található hazánk valamely borvidékéről a 22 közül.Magyarország kapcsolata a borral nem is kérdéses, hiszen már a Kárpát-medencébe bevándorló magyarok ismerték a szőlőtermesztést.
A jelenleg törvényileg szabályozott a magyar borvidékek beosztása a 19. század első felében alakult ki.
A kiállításon nem csak a boros képeslapok és címkék kaptak helyet. A borvidékek mellett ízelítőt kaphat a látogató, hogy is nézet ki Gyenesdiás az elmúlt évszázadban.
A nagyközség több mai településrész egyesüléséből alakult ki. A mai idegenforgalmi berendezkedés előtt jórészt a szőlőtermelés jellemezte az akkor még falut. Ezt jól tanúsítják az óriási hordók és boronapincék fotói.
Nem kell a messzi múltba tekinteni, hogy lássuk mennyit változott a település, hiszen ez a fotó nagyjából 30-40 évvel ezelőtt készülhetett a mai Gyenesdiás-Keszthely közötti körforgalom helyén.
Hársfalvi Ákos - Keszthelyi TV