Az alsópáhoki Kolping Hotelbe érkeznek a türjei hetedik osztályosok. A hotel recepcióján fogadták őket.
Szabó Szilvia vezetésével az épületkomplexum látványosabb részeit látogatták meg a diákok. Érdeklődéssel hallgatták és nézték meg, hogyan is működik egy szálloda - hol és hogyan fogadják a vendégeket, mi történik például a recepción.
Megtudhatták azt is, mennyire szükséges ebben a szakmában a tanulás, a nyelvtudás. Így ezek fontosságáról nem csak az iskolában és a szülőktól hallhattak, hanem a potenciális munkaadóktól is.
Csiszár Ildikó pályaorientációs tanácsadó elmondta: Türjéről és Zalaszentgrótról több csoportban érkeztek a hetedik és nyolcadik osztályosok. A szakmabemutató megrendezésével az volt a cél, hogy elősegítsék a fiatalok megalapozott pályaválasztási döntését, amely után nagyobb eséllyel találják meg az érdeklődésükhöz és képességeikhez, valamint a gazdaság igényeihez illeszkedő szakmát illetve munkát.
A gyerekek benézhettek a szállodák szívének számító konyhára is, ahol a konyhafőnök beszélt nekik az ott zajló munkáról. Érdeklődve nézték, hogyan készülnek az ételek ebben a nagy konyhában. Bizonyára többekben is megfogalmazódott, hogy szívesen dolgoznának a Kolping Hotelben. Horváth Réka is így gondolja.
A műhelylátogatások után a gyerekek számára további segítséget biztosít a döntéshez a pénteken kezdődő keszthelyi két napos pályaválasztási kiállítás.
Keszthelyi Televízió - Tüskés Balázs