Kiss Gábor szerző a Csány László és kortársai című kötet megírásának történetéről, apropójáról is beszélt a Fejér György Városi Könyvtár olvasótermében. A kötet, a Csány László születésének 225. évfordulója tiszteletére 2015-ben rendezett tudományos emlékülésen elhangzott, eddig nem vagy kevésbé ismert kutatási anyagokat tár részletesen az olvasó elé, a reformkor és az 1848/49-es szabadságharc történetének ismert szakértői által. A reformkori Zala megyének egyik legjelentősebb politikusának kortársait, akik egyben közeli barátok, harcostársak is voltak Csány történelem formáló szerepén, munkásságán keresztül ismerheti meg az olvasó a számos érdekességet, életrajzi párhuzamokat tartalmazó könyvből.
"Tulajdonképpen az volt az apropója, hogy a Csány László és a kortársainak viszony rendszerében mutassa be azt a jelentős, azt gondoljuk, hogy a történelemben igen jelentős életpályát melyet ő befutott 1790-1849-ig amikor vértanú halált halt."-mondta a könyv egyik szerzője Kiss Gábor.
Az érdekességek közül, melyek hosszas tanulmányként, kutatással kerültek felszínre, többet is megismerhetett aki a könyvtárban részt vett a könyv bemutatóján.
Kossuth Lajoshoz fűződő viszonya, amely a reformkorban volt egyfajta viszony, és nagyon érdekes volt, hogy 1848 tavaszától amikor Kossuth miniszter lett, onnantól kezdve Csány László folyamatosan országos tisztségeket és megbízatásokat teljesített és akkor a Kossuth fokozatosan az országvezetőjévé vált, és az egyik legbizalmasabb és legfontosabb partnerének tekintette Csány Lászlót, aki nagyon fontos megbízatásokkal látott el.- tett említést Kiss Gábor.
A tanulmányi könyvben Csány Lászlóról, aki Battyányi Lajos miniszterelnök után a legmagasabb rangú, legtöbb bűnnel vádolt magyar politikus volt és a vele együtt gondolkodó kortársakról nem csupán történelmi eseményeken keresztül hanem személyes eddig ki nem adott jegyzetek, levelek segítségével kap teljesebb képet a történelem kedvelő.
Hegedüs Éva - Keszthelyi Televízió