Dr. Molnár Andor vehette át az "Év fiatal kutatója" címet. Az állatorvosi végzettség után 2011-ben került a Georgikonra a fiatalember. A baromfi egészségügy és takarmányozás területén végzi kutatásait. A Georgikon Alapítvány által is támogatott elismerését annak a 36 évnél fiatalabb kutatónak ítélik, aki az elmúlt évben a legrangosabb tudományos tevékenységet végezte.
„A publikációs tevékenységem alapján pályáztam meg én is ezt a díjat. Mint említettem, már hét éve a kutatásban vagyok, így volt időm már arra, hogy pár ilyen jó nevű szaklapba elhelyezzek a kutatásaimról cikkeket. Azt gondolom, hogy a zsűri, a bizottság ezt értékelte, hogy vannak olyan publikációim, amik komoly nevű angol szaklapokban jelentek meg” - nyilatkozta dr. Molnár Andor.
A tudományos diákköri tevékenység támogatásáért járó Duduk Vendel díjat Anda Angéla tanszékvezetőnek ítélték oda. Az egyetemi tanár már 40 éve tagja a Georgikon közösségének. Úgy véli, egy egyetemi tanárnak az is dolga, hogy bevonja a hallgatót a kutatásaiba és ez a Duduk Vendel díj pont ezt értékeli.
„Vannak olyan tehetséges hallgatók, akik szeretnének egy kicsit többet kapni az egyetemen, mint egy átlag hallgató. Az be tud jönni a kutatómunkába, az embernek vannak pályázatai, nagyon sok kézi munkaerő szükségeltetik hozzá és mindenkinek jó – a hallgatónak, meg az oktatónak is – ha együtt dolgoznak és ha még a hallgató eredményt is ér el, a TDK-án külön elismerik a munkáját, szerintem ez a fizetésünknek egy része tulajdonképpen” - nyilatkozta a kitüntetett.
A magyar tudomány ünnepén a Kragujeváci Egyetem köszönő oklevelét vehette át Kovács Ernő. Átadták a Nemzeti Kiválóság Program ösztöndíjait, korábbi nevén köztársasági ösztöndíjakat. A Georgikonon hat hallgató érdemelte ki a rangos elismerést. A kar dékánja kiemelte, hogy impozáns tudományos tevékenység folyik Keszthelyen. Ezt a publikációk számával és minőségével mérik az intézmények.
Polgár J. Péter dékán: „Az elmúlt tíz évben gyakorlatilag a Pannon Egyetemhez mintegy 30 ezer tudományos publikáció megjelenése köthető és a Georgikon Karon is több mint 8 ezer ilyen tudományos értékkel bíró közreadott dokumentáció, előadás, publikáció jelent meg. A tanszékek természetesen létszámuk és az ott dolgozó kollégák tudományterületei kapcsán különböző súllyal vesznek részt ebben a munkában, de a nevekre rákeresve nagyon impozáns eredményeket láthatunk.”ű
A Magyar Tudományos Akadémia alapításának évfordulójához kötődő rendezvényen több előadás is elhangzott. Elsőként az "Év fiatal kutatója" címet tavaly elnyert dr. Virág Eszter beszélt a parlagfűvel kapcsolatos kutatásairól, de Kárpát-medencei poloskák és az elfeledett zalai pálos kolostorok is szóba kerültek az ünnepségen.
Hársfalvi Ákos - Keszthelyi TV