A Georgikon Campus zászlóját követve vonult be az elnökség az oklevélátadó ünnepségre. 80 sikeres záróvizsgát tett hallgató tett fogadalmat, hogy az egyetemen szerzett tudását az egyetemes kultúra szolgálatába állítja.
Felsőoktatási-, alap-, mester-, osztatlan és szakirányú képzéseken szerezték meg okleveleiket a hallgatók, akik a passzus átvételével mérnökké váltak. A Georgikon vezetése szerint ezek a diplomák garanciát jelentenek.
Kánnár Máté mezőgazdasági mérnök búcsúzott a végzettek nevében. A fiatalember kitűnő záróvizsgával fejezte be tanulmányait.
„Az egyetem nemcsak tudást adott nekünk, eszközöket ahhoz hogy készen álljunk az előttünk álló nagyvilágra. Ezek az évek megtanítottak minket arra, hogy hogyan gondolkodjunk kritikusan, hogyan oldjunk meg problémákat és hogyan alkalmazkodjunk a folyamatosan változó körülményekhez. Megtanultuk, hogy a kudarc nem az út vége, hanem egy új lehetőség arra, hogy fejlődjünk.”
A végzett hallgatókat dr. Tóth Gergely polgármester és Rétvári Róbert, Zala Vármegye Önkormányzatának alelnöke is köszöntötte.
Dallos Gyula, a Kincsem Nemzeti Lovas Program megújításáért és végrehajtásáért felelős miniszteri biztosa a Georgikon jelmondatát idézve szólt a közönséghez.
„Ma Magyarországon 329 ezer hallgató van a felsőoktatásban. Ebből döntően az agrárképzésben vannak a legtöbben. Feltehetnénk a kérdést, miért? A válaszok a következők: Magyarország agrár ország volt, az ma is és az is lesz.”
A MATE Georgikon Campus főigazgatója azt mondta: cselekvő egyetemmé kell válniuk, amely nem követi, hanem alakítja a változások irányát. Rózsa László hangsúlyozta, a Georgikon ma is élő tradíció a magyar agrároktatásban.
„Alkossanak, teremtsenek, hagyjanak nyomot környezetükben, hozzanak létre új, hasznos dolgokat, építsék a vidék értelmiségét. a világ változik és a jövő tele lesz kihívásokkal és lehetőségekkel egyaránt. Ahhoz, hogy sikeresek legyenek, nyitottnak kell maradniuk az új tudásra és az innovációra. Az agrár- és élettudományok terén olyan lehetőségek vannak, amelyek hozzájárulhatnak a fenntartható mezőgazdasághoz, az élelmiszerbiztonsághoz és az ökológiai megújuláshoz.”
A hallgatók döntése értelmében az „Év oktatója díjat” Dr. Kondorosy Előd, a Vadgazdálkodási és Természetvédelmi Intézet egyetemi tanára vehette át.
A szintén a Georgikon Alapítvány által alapított „Az Év Fiatal Kutatója” díjjal Dr. Simon Szabina egyetemi adjunktust tüntették ki.
A „Georgikon Bicentenáriumi Ezüst Emlékérem” kitüntetéssel Magai Réka vidékfejlesztési agrármérnök szakon végzett hallgatót ismerték el.
A „Jó Tanuló – Jó Sportoló” kitüntetést Benke Barnabás természetvédelmi mérnök szakos hallgató vehette át.
A Vadgazdálkodási és Természetvédelmi Intézet jutalomban részesítette a legjobban teljesítő hallgatót, Samu Zoltán természetvédelmi mérnököt.
Hársfalvi Ákos - Keszthelyi TV