A gyimesi tojásírást aprólékosan magyarázta el és mutatta meg a Tatrosfolyó völgyéből,Gyimesközéplokból érkezett Ilonka néni a diákoknak és tanáraiknak. Két hagyományőrzőtársával 960 km-t tettek meg,hogy a Család Iskolában az idei tanévben is ,hogy Húsvétra készülve közösen készítsék el az ünnepi asztal díszét. A diákok az asszonyoktól azt is megtudták,hogy a vallásos közösségben csak nagypénteken festenek tojást. Azt is pirosat. A gyimesi tojásírásnak nagy hagyománya van.
Több régi motívumot használtak a tojásírók. Készült töltött rózsa,tyúkláb,nyitott kupa. Mindegyiknek jelentése is van. A gyimesi tojások mintáit általában növény és állatvilágból valamint a paraszti életből merítik. Nagyon élvezték a gyerekek a tojásírást,sok újdonsággal is találkoztak. Így a tojásírás eszközével, a lószőrből készült kesicével is.
Az iskolában jelentős szerepe van a keresztény nevelésnek és a néphagyományok ápolásának. Nagyon jó forrást találtak ehhez 17 évvel ezelőtt Gyimesközéplokon. Azóta minden évben szerveznek közös programot. Zenélést, táncolást, tojásírást.
Az idei tojásírásból senki nem maradt ki a Család Iskolában. A tanulók csoportokban, egy héten át festették,írták az újjászületésnek ,az életnek a jelképét a gyimesi asszonyokkal.
Hegedüs Éva - Keszthelyi Televízió