Ajánlott hírek
Ajánlott címkék
Egyéb tartalmak
.
oldal
/
kezdőlap / Híreink / Kultúra / 2 emléktábla a becehegyi vasúti közlekedés atyjának
2023. szep. 26. kedd | Balatongyörök
2 emléktábla a becehegyi vasúti közlekedés atyjának
Két emléktáblával is gazdagodott Becehegy szombaton. Castelli Árpád 1943-ban tervezte és építette meg a vasúti megállót. Az ünnepségen rokonai is részt vettek.

A becehegyi vasúti megállóhely 1943. szeptember 27-i megnyitásának 80. évfordulója alkalmából emléktábla avatással tisztelegtek Castelli Árpád előtt.

„Becehegyi egyesületünk úgy döntött, hogy elindít egy úgynevezett megemlékező programot, eseményeket, és a mai napon emléktábla avató ünnepségre hívtuk a vendégeket és egyesületünk tagjait. Egy igazi Becehegyi vonatkozású történet amire mi emlékezünk, konkrétan Castelli Árpád vasútépítő mérnökre” mondta el Fésűné Bálint Gizella, a Becehegyért és Paphegyért Egyesület elnöke.

Az emlékezőket a Becehegyért és Paphegyért Egyesület látta vendégül. TörekY András, helytörténész mesélt Castelli Árpád jelentőségéről, a környéknek nyújtott újító gondolatairól, tanulmányairól, családjáról, valamint hogy hogy került budapesti mérnökként a Balaton környezetébe. Először Zalahalápra, majd Keszthelyre és végül Becehegyre.

„1942-ben épült itt az új műút, és mivel ő útépítéssel, vasútépítéssel foglalkozott, elképzelhetőnek tartom, bár erre adatunk nincsen, hogy ennek kapcsán került ide és úgy tetszett meg neki a vidék. Akkor éppen pont eladóvá vált egy telek egy régi borospincével, amit megvásárolt. Meghagyta az új épületet és ide építette az újat.”


Castelli Árpád leszármazottai is részt vettek az ünnepélyes táblaavatásokon. Császár György anyai nagyapjának unokatestvére volt a vasútépító. A családnak 110 éve van nyaralója itt, rendszeresen jönnek a Becehegyre.

„Kilencen voltak testvérek, és az Árpád volt az, aki itt Keszthelyen lakott hosszú ideig és itt Becehegyen épített villát, illetve a becehegyi vasúti megálló építésében volt szerepe. Nagy büszkeség ez nekem, hogy két helyen is kapott emléktáblát, egyrészt a vasúti megállóhelynél, másrészt pedig az egykori házánál.”
fogalmazott meghatottan ifj. Császár György.

Az emléktáblákat a Becehegyért és Paphegyért Egyesület, Kocsis László – a Castelli nyaraló jelenlegi tulajdonosa – és Töreky András helytörténész állítatta.

Pelikán Péter - Keszthelyi TV

| 2024. már. 28. csütörtök 19:15 |
Idén is meghirdette a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal a húsvét zöldítő pályázatát.
| 2024. már. 21. csütörtök 19:15 | Keszthely
Több utcában is kell számítani korlátozásra, kérik a közlekedők megértését.
| 2024. már. 18. hétfő 19:15 | Keszthely
Több keszthelyi jelöltre lehet voksolni.
| 2024. már. 15. péntek 19:15 | Zalaegerszeg
Ebből az alkalomból köszöntik minden évben Zalaegerszegen a vármegye újságíróit.
| 2024. már. 5. kedd 19:15 | Keszthely
Szakmai tanácskozást követően megtekintették Keszthely látnivalóit.
X. évfolyam 12. szám
Megjelenés: 2024. június 28.
00:00
Képújság
06:00
Egy csipetnyi szó
06:34
Zalai krónika
06:49
Savaria Filmfesztivál
07:00
Híradó
07:45
Savaria Filmfesztivál
08:36
Savaria Filmfesztivál
09:00
Egy csipetnyi szó
09:34
Zalai krónika
09:49
Savaria Filmfesztivál
Cím:
8360 Keszthely, Kossuth L. u. 45.
Telefon: 06 83 / 320 200
Mobil: 06 30 / 427 7341
 
Weboldalunkon cookie-kat (sütiket) használunk, hogy személyre szóló szolgáltatást nyújthassunk számodra.