Színes forgataggal búcsúztatták a telet a keszthelyi farsangozók. A résztvevők idén is ötletesebbnél ötletesebb, főként saját kézzel készített jelmezekben vonultak fel. A karnevál jelképét, a sárkányt a hagyományokhoz híven a Csány-Szendrey iskola diákjai öltötték magukra.
A maszkos menetet a Boombatucada zenekar vezette, fergeteges hangulatot teremtve a sétálóutcán. A legnépesebb csapatot az Életfa Óvoda apróságai képviselték, 90 gyerek keltette életre Az aranyszőrű bárány című mesét.
„Mi az első farsangtól kezdve, ahogy meg lett rendezve, részt vettünk ezen a karneválon, és azt határoztuk el, hogy mindig megpróbálunk olyan mesés történeteket feldolgozni, ami egy kicsit a magyarsághoz köthető, a népmesékhez. Így már feldolgoztuk Mátyás királynak a Fekete seregét, a magyarok bevonulását, a busójárást, és most erre került a sor, az aranyszőrű bárányra.” - mondta Szép Marianna, az Életfa Óvoda óvónője.
Csatlakoztak a felvonulókhoz a Nagykanizsai Gólyalábasok is, de a farsangozók találkozhattak többek között Alízzal és a Bolond Kalapossal, valamint Shrekkel, Fionával és csapatával is. A Shrek mesét megszemélyesítő társaság Tapolcáról érkezett a városba, és ez a második keszthelyi karneváljuk.
„Először csak nézőként jöttünk, és nagyon csábított bennünket ez a sok felvonuló, és úgy gondoltuk, hogy megpróbáljuk mi is. Tapolcán is fölöltözünk természetesen. Ez három család, baráti társaság, felnőttek, gyerekek szívesen beöltöznek. Saját magunk varjuk a jelmezeket, és az egész készülődés egy óriási élmény. Három hete tart már nálunk a buli. Reméljük még a jövő héten is, mert jövő héten Tapolcán lesz, és ott ugyanúgy felvonulunk.” - mesélte a Fionát megszemélyesítő Babics Istvánné.
A vasutasok csapata egy rabszállítmányt és őrzőjüket személyesítette meg. A Fő téren felállított színpadon minden maskarás megmutathatta a jelmezét és előadhatta a produkcióját is. Az elmúlt évekhez hasonlóan idén is nagyjából 300 jelmezes vonult fel, és a szervezők becslése szerint 3-4 ezer néző követte figyelemmel az eseményeket.
„28 csoport a végén, még ma is jelentkeztek néhányan. Körülbelül 300 ember öltözött be. Van olyan óvoda, a Piros óvoda, az Életfa Óvoda 90 fővel képviseltette magát az aranyszőrű bárányokkal, és megnyerték maguknak például Tál Zoltán plébános urat is.” - tájékoztatott a Balatoni Borbarát Hölgyek Egyesületének elnöke, Dévényiné Balogh Gyöngyi.
A karnevál zárásaként díjazták a legjobb, legötletesebb jelmezeket. A fő díjat, 60 ezer forintot az Életfa Óvoda apróságai kapták Az aranyszőrű bárány című meséért. A díjakat a helyi és környékbeli vállalkozók, valamint Keszthely Város Önkormányzata ajánlotta fel.A szervező Balatoni Borbarát Hölgyek Egyesülete a maskarásokat vendégül látta, a többi érdeklődő pedig a helyi és környékbeli vendéglátósok kínálata közül válogathatott.
Regman Karola - Keszthelyi TV