„Kisfiam, te szakács akarsz lenni? – Mondom, igen, szeretnék. – Akkor egyet jegyezzél meg kisfiam, ebben a szakmában csak az első ötven éve a nehéz, a többi az már jön magától.” - Ezzel a tanáccsal fogadták első tanulóhelyén - az egykori budapesti Pallas Szállóban - Lukács Istvánt. Az ifjú tanoncból 19 éves korára már konyhafőnök lett, 23 évesen pedig már éttermet nyitott. A VSZK-ban tartott előadáson elhangzott, hogy számos neves hazai és külföldi konyhán megfordult Lukács István, főzött királyoknak, királynőknek és számos méltóságnak, de szerinte mindenki nagy ember, aki belül az étterembe.
„Ugyanolyan alázattal kell főzni egy miniszterelnöknek, egy államférfinek, egy királynak, egy királynőnek, mint az egyszerű polgári embereknek. Világos dolog, hogy különbséget teszünk egy angol királynő, vagy egy király, a Reza Pahlavinak (Perzsia utolsó sahja) különbséget ettünk,d e mindenkit meg kell tisztelni, aki ételt fogyaszt, mert az megérdemli azt a tiszteletet, hogy ő vele abszolút úri módon és vendégként bánjanak.” - nyilatkozta a séf.
Lukács István munkásságával már egy kötet formájában is megismerkedhetnek az érdeklődők. Hazánk vezető szakmai lapja, az Oldalasmagazin kiadásában, Kolbe Gábor írta meg az életrajzi könyvet. A szerző elmondta, hogy a kiadványnak köszönhetően betekinthet az olvasó abba, hogy az 50-es, 60-as, 70-es években milyen volt a vendéglátás.A séf és vendégei a közismert gasztroblogger, Somogyi Zoltán MAX meghívására jöttek el Keszthelyre.
Hársfalvi Ákos - Keszthelyi TV