A magyar szabadságharc tavaszi hadjáratának csúcspontjaként vonult a több mint 34 ezer főt számláló honvédsereg Buda visszavételére 1849 májusában. A keszthelyi megemlékezést szervező Bethlen Gábor Nyugdíjas Klub elnöke, Szirmai János elmondta, hogy a három hetes ostrom sikere május 21-én következett be, ez a nap 1992 óta a Magyar Honvédelem napja.
A Buda vár ostromában résztvevő Zala megyei 47. és 56. zászlóalj honvédjeinek történetét emelte ki Kardos József. A két egység 1715 katonával vonult az osztrák védők ellen. A szónok kihangsúlyozta, hogy elsőként a 47-esek jutottak be a várba, mely lelkesítően hatott az ostromot irányító Görgei Artúr tábornokra és többek közt a többi zalai harcosra.
„Leírhatatlan hatása volt az 56-osokra az a pillanat, amikor a másik zalai zászlóalj, a 47-esek lobogóját megpillantották a váron. A falak megmászására felizgató szavakkal lelkesítették egymást - ahogy a források mondják, biztatták magukat: öldösik a várban a Zala megyei testvéreinket. S ezzel ők is berontottak." - mondta el beszédében Kardos József.
Az 1997-ig Keszthelyen működő 7. Légvédelmi Rakétaezred kopjafájánál elsőként Ruzsics Ferenc, Keszthely Város polgármestere helyezett el koszorút. Őt követte a Győrben székelő 12. Arrabona légvédelmi rakétaezred alezredese Könczöl Ferenc, majd a zalaegerszegi Katonai Igazgatási és Érdekvédelmi Iroda munkatársai tisztelegtek a hős honvédek előtt. A megemlékezést szervező és a keszthelyi rakétaezred emlékét őrző Bethlen Gábor Nyugdíjas Klub tagjai mellett a keszthelyi rendvédelmi szervek képviselői, Horváth István rendőrkapitány és Laczikó Károly, katasztrófavédelmi kirendeltségvezető is koszorúzott a Magyar Honvédelem napján.
Hársfalvi Ákos - Keszthelyi TV