A kvótarendszer nem, hogy visszatartó erő, hanem hívójel, a szíriaiaknak, iraqiaknak és afrikaiknak, hogy jöhetnek ide, mert itt majd úgyis elosztják őket egymás között az európai államok. Mikola István szerint többek közt ezért sem támogatja a kormány ennek bevezetését.
Az államtitkár hangsúlyozta: „26 millió embert szerveznek az embercsempészek Európába, ha látják ezt, hogy lehet Európába jönni, hiszen a kvóták alapján az Európai Unió országai elosztják őket és letelepíti és ez azt is jelenti, hogy itt maradhatnak, akkor nagyon meg fognak indulni. Tehát mi ettől tartunk. De nem csak ez a probléma a kvótákkal. Nekünk - különösen magyar embereknek - nehéz emlékeink vannak a kitelepítésekről, betelepítésekről a történelem nehéz időszakaiban és nem értünk egyet azzal és az európai jog sem engedi azt meg, hogy emberek tömegeit vonatra ültessék és egyik országból a másikba akaratuk ellenére elszállítsák.”
A külügyi tárca államtitkára kiemelte, hogy a migránsok nem hazánkba, hanem Németországba, Franciaországba, vagy a Skandináv államokba kívánnak letelepedni. A magyar kormány pert indít Brüsszel ellen menekültkvóta-ügyben. Mikola István reményét fejezte ki, hogy a V4 tagállamai résztvevő félként csatlakoznak ehhez a perhez.
A tájékoztatón Manninger Jenő kifejtette, hogy a Keszthely központú választókerületben az elmúlt egy hónap során tíz ezer aláírást gyűjtöttek össze a FIDESZ aktivistái a menekültkvóta ellen. Az országgyűlési képviselő elmondta, hogy az emberek kilencven százaléka egyetért a kérdésben és a kormánytól az eddigi migrációs politika folytatását várják.
Hársfalvi Ákos - Keszthelyi TV