A szezon közepén a keszthelyi partoknál sok a fürdőző, de több vizibiciklis, kajakos és csónakázó is kinn van a vízen. Az önfeledt pihenés, vagy sportolás közben azonban nem szabad megfeledkezni az erre vonatkozó szabályokról.
Dr. Hetényi-Marton Tamás a Balatoni Vízirendészet Keszthelyi Rendőrőrsének parancsnoka szerint 10-15 éve még nem ismerték annyira az emberek a vízi közlekedés és a fürdőzés szabályait. A mostani jogkövetőbb magatartás a vízirendőrök munkájának is köszönhető.
A Balatont használók legnépesebb tömegét az úszók alkotják. A legfontosabb, hogy az emberek a kijelölt fürdőhelyeket használják, mert azok biztonságosak. A fürdőzők az északi parton 500, míg a sekélyebb déli parton 1000 méterig úszhatnak be, ha nincs viharjelzés.
I. fokú jelzésnél a déli parton is csak 500 méterig lehet bemenni, II. foknál pedig tilos a fürdőzés.
A vízi sporteszközök – így a kajak, kenu és a különféle csónakok – használatánál a legfontosabb, hogy a parttól számított 1500 méterig lehet beevezni.
A keszthelyi vízirendőrök ritkán találkoznak ilyen esettel, hogy valaki túl mélyen evez be a Balaton vízére. A tó egész területén azonban éberek a rend őrei. Július közepén egy férfi a Balatonboglár előtti vízterületen, a parttól mintegy 2500 méterre Révfülöp irányába egy túrakajakkal evezett. Az egyenruhások a 46 éves csömöri lakost a kajakkal együtt a szolgálati hajójukra. A férfi ellen a rendőrök a hajózási szabályok megsértése miatt szabálysértési eljárást kezdeményeztek.
Hársfalvi Ákos - Keszthelyi TV