Harmonikakísérettel és vidám nótákkal melegítettek a kórusok a keszthelyi belvárosban.
A 26 kórus a stafétaéneklésre gyülekezett a Sétáló utcán. Az együttesek nagy örömmel jöttek el a már nívós keszthelyi találkozóra.
A gyülekező végeztével C. Tóth Zoltán szervező igazította el a kórusokat, akik bele is vágtak a stafétaéneklésbe.
A stafétaéneklés keretében minden kórus felsorakozott a Sétáló utcán, minden együttes egy szabadon választott éneket adott elő pár percben, majd amint végzet a soron következő kar vette át a stafétát és zengte be szép énekével a belvárost.
A stafétaéneklés végeztével a Goldmark Károly Művelődési Központ előtt felgyúltak a fáklyák. Itt Ruzsics Ferenc polgármester köszöntötte a több száz énekest.
A Sétáló utcán énekelt utolsó dal a Csillagok, csillagok kezdetű Keszthelyen gyűjtött népdal volt, majd a tömeg elindult a Fő téren keresztül az Erzsébet királyné utca irányába.
A gesztenyefák alatt a fáklyák csillagokként ragyogták be az utat, majd nem sokkal később a Balaton-parton a Zenepavilonhoz érkeztek meg a kórusok.
A Zenepavilonnál Bárdos Lajos: Istené az áldás című kánonját Kendeh Gusztávné vezényelte le a körülbelül 800 kóristának. Kis szóló gyakorlás után már kánonban is tökéletesen sikerült elénekelni a zeneművet.
Az összkar második és egyben záró éneke Kodály Zoltán: A magyarokhoz műve volt.
A stafétaéneklés és a Balaton-parti összkar az, amikkel igazán különleges a Keszthelyi Dalünnep, hiszen ezáltal nem csak egy versengés, hanem egy nagy közösségi esemény is.
Hársfalvi Ákos - Keszthelyi TV