KISS RÉKA REGINA először járt a központban és mindent megcsodált. Látott vaddisznót, gyöngytyúkot, kakast. Nem volt elveszve az állatok között, a kerítés mellett fekvő gímszarvast bátran simogatta meg, amiről ugyanaz a volt a véleménye mint a programról:
„Nagyon tetszik a bundája is, és az agancsa is, úgyhogy minden tetszik”
Sokan látogattak ki az Élményközpontba, népszerű volt a program. A tavaszi Nyuszifül fesztivál mellett a Csodaszarvas fesztivál a legnagyobb éves programjuk, ami az őszi szarvasbőgésről kapta a nevét. Az élményközpont célja, hogy az állatok közelébe kerüljenek az emberek és hasznos ismereteket tanuljanak meg róluk, ennek fejében rendezik meg minden évben ezeket a népszerű eseményeket.
„A szarvasok állnak a középpontban. Közülük is a gímszarvasok, hiszen számukra most egy nagyon fontos időszak van, augusztus 20-a után megkezdődött a szarvasbőgés időszaka. Ilyenkor ugye, a bőgésben elkezdik terelgetni a teheneket a bikák. Ez a nászidőszaknak a neve." nyilatkozta VARGA PÉTERNÉ a Festetics Imre Élményközpont vezetője.
A gímszarvas számos európai barlangfestményen és tárgyon szerepel. A csodaszarvas egy hun-magyar mondakörben és a magyar népi hagyományokban is ismert mitikus állat. Az az állat, amelyet a monda szerint Hunor és Magor és üldözött, valószínűleg gímszarvas volt.
Nemcsak a hazai nagyvadakkal, hanem egzotikus állatokkal is meg lehetett ismerkedni. Az épületben hüllő- és egyéb kisállat-bemutató működött, ahol kézbe lehetett fogni kígyót, békát, sünt. A bátrabbak megsimogathatták a teknősöket, a szakállas agámát is. Ezek mellett megtekinthették az ezerlábúakat, csótányokat és még sok más extrém állatfajt.
"A mai programok nagyon tetszenek, mert nagyon természetközeliek, a gyerek az állatokat tudják simogatni, etetni, van lovasbemutató és a másik nagy érdekesség, ami ma különlegesen tetszett a lányoknak, hogy voltak hüllők, amiket egészen közelről meg tudtak nézni, megfogni". - fogalmazott MÉSZÁROS PÁL RÉKA
A programok széles közönségnek, a család minden tagjának szóltak. Az állatok mellett kipróbálhatták a fiatalok a különböző hagyományőrző játékokat, valamint összecsaphattak az 5-5 fős csapatok a lézerharcok keretein belül. Röppentek a virtuális bombák, cserélődtek a tárak, amíg az egyik csapat minden tagja ki nem esett.