Családterápia, gyászcsoport, érzékenyítő tréning – többek közt ilyen programokat valósítanak meg a projektben. A nyitórendezvényen elhangzott, a hátrányos megkülönböztetés leküzdése és a társadalmi esélyteremtés a fő cél. A programba egyrészt a diákokat, illetve az idősebb korosztályt vonják be.
Csapai Erzsébet Gyopár projektvezető: „A két célcsoportnak lesznek programjaink, amiket mi szervezünk iskolaként a tanulóknak; coaching foglalkozásokat, tréningeket, előadásokat, ismeretterjesztő előadásokat, táborokat is fogunk szervezni számukra. Másrészt az ötven év feletti egyedülállóknak lesz programjuk, amibe az egyházat és a kórház közreműködését is bevonjuk. Kiemelten a gyászcsoportot szeretném kihozni, ami már kezdődik is a jövő héten.”
A programban közreműködik a FÉSZEK a Lelki Egészségért Egyesület. A 2015-ben alakult keszthelyi civil szervezet elnöke elmondta, hogy elsősorban családterápiás segítséget kínálnak Keszthelyen és a térségében. A projektnek köszönhetően most még szélesebb réteget érhetnek el az ingyenes család- és párterápiákkal, de nevelési segítséget is nyújtanak – fejtette ki Polgárné Bertók Orsolya.
„Például a családi kisokos programunk lesz itt a fő csapásirány, ahol is interaktív módon, nagyon sok dramatikus elemmel, színesen, az egész család részvételével szeretnénk igazán összekovácsolni őket és segíteni” - nyilatkozta a mentálhigiénés szakember.
A pályázatot a Premontrei Szakgimnázium jogelődje, a Farkas Edit iskola nyerte el 2017-ben – mondta az intézmény igazgatója. Balogh Csaba kifejtette, hogy a 2021. február végéig tartó időszakra mintegy 48 millió forintos támogatást nyertek el. A különböző csoportos foglalkozások, tréningek és terápiák mellett egy új közösségi teret is kialakítanak a Premontrei Szakgimnáziumban.
Hársfalvi Ákos - Keszthelyi TV