Dr Kvarda Attila köszöntötte az iskolák csapatait a Keszthelyi Kórház által szervezett kézhigiénés vetélkedőn. A főigazgató kiemelte, hogy a felmérések szerint az emberek 60%-a nem mos kezet hazaérkezés során, így a környezetünkből számos kórokozó kerül a szervezetünkbe, ami gyulladáshoz is vezethet. A közvetítő pedig a piszkos kéz! A gyerekek egy digitális tesztelővel kéztisztaságot is mérhettek megérkezésüket követően. Rajzot is készítettek a témával kapcsolatban és különböző kórokozókat ábrázoló puzzlet is próbáltak kirakni. Az öt fős csapatoknak nagy fejtörést okozott a kirakó feladat, de megoldották és már mehettek is a következő állomásra. Öt állomáshely volt a kórház területén. Talán a harmadik volt a legizgalmasabb, ahol nem csak a egy dalocskával buzdították a kézmosásra a tanulókat, hanem megtanulhatták, hogy a baktériumok és vírusok terjedésének megakadályozásához a szappanos kézmosás a legjobb, legegyszerűbb és leghatékonyabb eszköz. De az se mindegy, hogyan mosunk kezet.
"Úgy tanultam meg, hogy először is jól a tenyerünket be kell dörzsölni, hogy semmi baktérium ne maradjon rajta, ezután a kézhátunkat és az ujjaink oldalát kell bedörzsölni, utána pedig az ujjbegyeinket és a körmünk alatt aztán pedig a hüvelykujjainkat kell és még egyszer az ujjbegyünket alaposabban."- mondta Fülöp Éva tanuló.
Az egyik állomáson miközben gipszből kézlenyomatot készíthettek a csapatok tagjai, megtanulták, hogy Semmelweis Ignác felfedezése a kézfertőtlenítés és tanításai napjainkban is éppúgy érvényesek, mint saját korában. A kézmosásnak különösen nagy jelentősége van az egészségügyi ellátó helyeken, szociális intézményekben.
"A kórházon belül működő Egészségfejlesztési Irodának az alapvető és rendkívül fontos feladata,hogy az egészséggel kapcsolatos információkat megpróbálja gyermekeknek és a fiatal felnőtteknek továbbadni. S ez a Kézhigiénés Világnap rendkívül jó alkalom arra, hogy a kéz tisztaságának jelentőségéről beszéljünk játékos formában és a kézmosás mint egy egyszerű mindennapi dolog mennyire fontos abban, hogy az egészségünk megmaradjon."-adott tájékoztatást Dr. Kvarda Attila főigazgató.
A Keszthelyi Kórházban a kézhigiéné fejlesztésére összpontosítottak, megtanítva a gyerekeknek, hogy a megelőzés kulcsfontosságú, betartásával sokat tehetünk a fertőzések kivédéséért és megállításáért.
Hegedüs Éva - Keszthelyi Televízió