Az állattanvizsga beugrójához a különböző fajokat kell felismerniük az egyetemistáknak. A madarak mellett hüllőket, kétéltűeket és rovarokat is meg kellett nevezniük a hallgatóknak, hogy a megmérettetés következő fokán is részt vehessenek. Zsánek Máté első éves, mezőgazdasági mérnöknek készül, ő sikeresen teljesítette az első szintet.
„Három vizsgám van ebbe a félévbe, az egyik sikeres volt, állattanból még tételt kell húznom és még visszavan a növénytan vizsgám. A vizsgaidőszak számomra kicsit nehéz, mert sok anyagot kell rövid idő alatt megjegyezni”
Az állattenyésztéstan vizsgának szóbeli és írásbeli része is volt a Georgikonon. A tapasztalat szerint a hallgatók nagy része a legnehezebb kollokviumokat hagyják a vizsgaidőszak végére, hogy kellő idejük maradjon a felkészülésre – mondta el Hegedűsné dr. Baranyai Nóra. A dékánhelyettes hozzátette, a felmérések szerint a kémia, a matematika és a géptan is ezek közé a tantárgyak közé tartoznak. A vizsgákat a felsőoktatási szakképzésben, az alapképzésben, a mesterképzésben és osztatlan agrármérnök képzésben tanulók teszik le Keszthelyen, Székelyudvarhelyen és Kőszegen.
„1120 hallgatónk áll a megmérettetés előtt és összesen 613 tárgy az, amit abszolválniuk kell a félév végére. Átlagosan egy hallgató 6-7 vizsgát tesz le ebben a vizsgaidőszakban. A záróvizsgák már megtörténtek, 6-án 7-én volt a záróvizsga, 145 hallgatónk tett sikeres záróvizsgát.”
A vizsgaidőszak január 27-ig tart, így ez a hét áll rendelkezésre pótvizsgát tenni azoknak, akiknek nem sikerült teljesíteniük valamelyik követelést. A következő félévre a regisztrációs időszak február 3-án kezdődik, a szorgalmi időszak pedig február 10-én indul.
Lendvai Bianka - Keszthelyi TV