Elsősorban gyermekes családok látogattak el a Majorbéli kisállat- és terménybemutatóra. A kicsik nagyon élvezték, hogy közvetlen közelről találkozhattak nyulakkal, szamárral, hörcsögökkel, tengeri malacokkal, díszgalambokkal, fürjekkel, macskákkal és egyéb állatokkal. Ezek a pici, hét hetes kutyák nem csak a gyerekek, hanem a felnőttek körében is nagy sikert arattak. Farkas Csenge a testvérével és az anyukájával érkezett. "Láttam nyuszikat, meg simogattam csacsit, csúszdáztam és gólyalábaztam. - És mi tetszett neked a legjobban ezek közül? - Lovaskocsikázás" - lelkendezett Csenge.
Mert bizony lovaskocsikázni is lehetett a hagyományőrző szándékkal megrendezett napon. Már több éve, Szent Mihály havában, azaz szeptemberben rendezik meg a terménybemutatóval egybekötött találkozót. A múzeum saját állatai mellett meghívott állattartók, tenyésztők is voltak a programon. A Lepkemúzeum, valamint díszállat kereskedések mellett egy tapolcai menhely is érkezett a múzeum udvarára. Trümperné Bogdán Marianna, az Assisi Szent Ferenc Állatmenhelly segítője elmondta: "Az idei a második alkalom, amikor megjelentünk itt Keszthelyen, ezen a rendezvényen. Két évvel ezelőtt nagyon nagy sikere volt a kutyáknak és a cicáknak. Most arra fel, újra meghívást kaptunk, hogy prezentáljuk a pici cicákat, a kutyáinkat, a menhelyes lakóinkat. Nagyon nagy sikerünk volt két évvel ezelőtt is, és jöttek utána vissza látogatók is hozzánk - erre a rendezvényre fel -, hogy akarnak újra cicát, vagy kutyát örökbe fogadni."
A rendezvénnyel az állattartást, az állatokkal való foglalkozást, a zöldségtermesztést szeretnék népszerűsíteni a családok körében. A múzeum vezetője, Horváth Zoltán úgy véli: ezt a célt ilyen bemutatókkal is közelebb lehet hozni. "A célunk tulajdonképpen a hagyományokhoz kapcsolódik. Szeretnénk egy kicsit feleleveníteni az ősznek ezt a nagyszerű áldását és bemutatni egyfelől azokat a terményeket, gyümölcsöket, amiket ilyenkor az asztalra teszünk, illetve amik bekerülnek a pincébe vagy a kamrába" - mondta el a vezető.
A gyerekek számára kézműves foglalkozást is szerveztek, ahol természetes anyagokból, így például kukoricacsutkából készíthettek különféle tárgyakat, bábukat.
Tüskés Balázs - Keszthelyi Televízió