A templom névadójának búcsúján Dr. Udvardy György veszprémi érsek celebrálta az ünnepi szentmisét. A Kármelita Bazilika zsúfolásig megtelt hívekkel, a liturgiára nem csak Keszthelyről, hanem a fíliákból is érkeztek testvérek. A Magyar Sarutlan Kármelita Rend legnagyobb hazai templomának alapkövét 1927-ben, két évvel Kis Szent Teréz szentté avatása után tették le. A francia szent lelkiségét nem csak az egyházon belül, de a világban élő kármeliták is ápolják.
„1930-ban, októberben már megalakul itt, ebben a bazilikában, ezen a helyen, ahol most vagyunk, az első világban élő kármelita közösség, itt Keszthelyen. Azóta folyamatosan működik ez a közösség, bár 1950-től, a rendek feloszlatásától ugyan szünetelt hivatalosan, de a kedves testvérek, akik akkor a világban élő közösség tagjai voltak, folyamatosan összegyűltek, imádkoztak és élték azt a lelki életet, amit az őseiktől tanultak.” - mondta Varga Zoltánné, a Sarutlan Karmeliták Világban Élő Rendjének tagja.
A plébániák névadó búcsúja az egyik legnagyobb ünnep a közösségek életében. Keszthelyen ilyenkor nem csak Kis Szent Teréz előtt tisztelegnek, hanem a Magyar Sarutlan Kármelita Rend tagjai előtt is. A prédikációjában Dr. Udvardy György az istengyermekiség megéléséről beszélt a híveknek. Hozzátette, a búcsú mindig örömteli.
„Ünnepi pillanat, találkozási pillanat és a lélek felfrissülésének a pillanata. Így van ez itt, a Kármelben, különösen Kis Szent Teréz ünnepén, hiszen a mi hitünk az nem csak igaz, nem csak jó, nem csak szent, nem csak szép, hanem még kedves is. Éppen ezt a kedvességet hozza közel hozzánk Kis Szent Teréz.” - emelte ki az érsek.
Kis Szent Teréz lelkiségét megőrizve rózsaesővel zárult a szentmise, az aláhulló virágszirmok a szent halálával és jóslatával kapcsolatosak. Az idei búcsút korlátozások nélkül tarthatták meg Keszthelyen. Nagy öröm volt ez a hívek és a plébánia számára is, hiszen a világjárvány miatt tavaly jóval kevesebben vehettek részt az örömünnepen.
„Nagy öröm, hogy nem csak az egyházközösségünk tagjai, hanem az oldallagos filiákból is voltak, Cserszegtomajról, meg a környékről. Nagyon sok olyan emberrel találkoztam, hogy szinte az ország minden szegletéből jelentek meg itt, akik nagyon szeretik és követik Kis Szent Terézt és azt az utat próbálják ők is járni.” - tájékoztatott Mezei András, a Kis Szent Teréz Plébánia plébánosa.
A búcsút követően a hívek egy-egy megszentelt rózsával térhettek haza otthonaikba. Emellett levelet is írhattak Kis Szent Teréz számára, kérve közbenjárását az Úrnál.
Regman Karola - Keszthelyi TV