Mátyus Károly nyitotta meg Keszthelyen azt a kiállítást, amelynek képei az ismeretlenbe, annak is a szemmel nem látható színes világába viszik el a látogatót. Dr.Pintér Csaba a laboratóriumokban folyó létfontosságú munkára is ráirányítja a figyelmet fénymikroszkópos képeivel. Egyben megmutatja azt a szépséget, ami körülvesz minket, amit csak speciális esetekben láthatunk. Pintér Csaba a szakterületéhez tartozó fotókat nem csak megörökítette, hanem meg is komponálta. A néhány milliméteres rovarok, gombák, növények sejtszintű fotózása nagy kihívás.
"A mikroszkóp keresőjében majd egy másik világ nyílik a kutató számára és hihetetlen, hogy így összekötve két szerkezetet, a mikroszkópot és a fényképezőgépet, milyen látvány tárul elénk. A kiállítás megnyitójának, a mottójának is én azt a mondást szántam, hogy „Csak a gombot kell megnyomni”- annak idején, amit George Istmen mondott, Csaba is a gombot nyomja meg, csak éppen előtte kiválasztja, megkomponálja a megfelelő témát."- mondta el a Bakony Fotoklub elnöke.
A nyugalmazott egyetemi oktatót gyermekkorában már érdekelte a fotózás. Komolyabban szakmérnök hallgatóként találkozott először a mikroszkóp és fényképezőgép együttes használatának lehetőségével. A ’70-es években már készített mikroszkópos fotókat.
"Minden érdekel ami pici. Növény valamilyen formában. Növényi rész, pollen, spóra ilyesmi. De gombákat- a szakmám az növény kórtan, mikológia, bakteriológia, növény virológia, ez volt- és ebből merítettem. A harmadik rész pedig apró rovarok vagy rovar részek."- adott tájékoztatást Dr. Pintér Csaba.
A Pintér Csaba fénymikroszkóppal készített képein jól látható a kontraszt fokozására, amivel a sejtek és a szövetek részletei könnyebben láthatóvá válnak. A tárlat február végéig látható a Balaton Színházban.
Hegedüs Éva - Keszthelyi Televízió