A Felsőpáhok-Nemesbüki kereszteződésben történt a baleset. Többen óriási csattanásra lettek figyelmesek. Az ütközésben a teherautó a szalagkorlátnak lökte a személyautót. A mentéshez a keszthelyi hivatásos és a hévízi önkéntes tűzoltók érkeztek. A gépjárműben utazókat a lánglovagok szabadították ki. Két mentőhelikoptert is riasztottak a balesethez. Helyszíni információink szerint több mint félórán keresztül próbálták újraéleszteni a sérülteket, sikertelenül.
„Eddig tisztázatlan körülmények között március 18-án délelőtt fél 10 körül egy személygépjármű közlekedett Hévíz irányából. A nemesbüki elágazónál pedig egy Zalaegerszeg felől érkező szlovén állampolgárságú nyerges vontatóval összeütközött. A baleset következtében a személygépkocsiban utazó 51 éves dudari nő, illetve a sofőr, az 52 éves dudari férfi olyan súlyosan megsérültek, hogy életüket vesztették.” - ismertette Pál-Tóth Evelin sajtószóvivő.
A rajok áramtalanították a járműveket. Információink szerint már korábban is volt baleset ezen a környéken. Többen tartják veszélyesnek ezt a stoptáblás kereszteződést. A helyszínelés idejére az érintett útszakaszt lezárták.
Lendvai Bianka - Keszthelyi TV