A város minden oktatási intézményéből érkeztek pedagógusok a Balaton Színház Simándy termébe. Az ünnepség üzenete az volt, hogy a nevelők nélkül – az óvodától a doktorandusz képzésig – elképzelhetetlen lenne a minőségi szakemberek kinevelése.
„Mindannyian vissza tudunk emlékezni olyan pedagógusokra, akitől sokat tanultunk, vagy akiért éppen megkedveltünk egy tárgyat vagy éppen azt a pályát választottuk, amelyiken vagyunk.” - fogalmazott Vozár Péterné alpolgármester.
A pedagógusnap azért sajátos, mert kevés olyan hivatás van, amelynek van saját ünnepe – fogalmazott Csótár András. Köszönetet mondott minden pedagógusnak a mindennapi küzdelmes munkájukért és a sok jóért, amit a gyermekekért tesznek.
„Ki kell hangsúlyoznom, hogy Keszthely büszke a kivívott, megszerzett címeire és nagyon büszke rá, hogy iskolavárosként tekinthetünk rá. Kitűnő oktató-nevelő intézményeink vannak, melyekben magas szintű munka folyik. Messze földre eljut a keszthelyi iskolák sikereinek híre, melyekre nem csak az iskolákban dolgozók és maguk a tanulók, de az egész város is büszke lehet.”
Az ünnepségen adták át a jubileumi díszdiplomákat. Aranyoklevelet vehetett át Wágnerné Gregó Erzsébet magyar-orosz szakos általános iskolai tanár. Szintén aranyoklevelet kapott Dr. Máté Lászlóné biológia-mezőgazdasági ismeretek és gyakorlatok szakos általános iskolai tanár. Gyémántoklevéllel tüntették ki Megyeri Zsuzsanna okleveles tanítónőt. Farkas Ödön okleveles tanító vasoklevelét kapta meg.
„8 évig voltam tanító. Utána nevelőotthonba kerültem, itt 13 évig voltam. Ugye ott államilag gondozott gyermekek voltak. Közben végeztem el először a nevelőtanári szakot és utána a logopédiát és így lettem végül is logopédus.”
A Keszthely Városi Önkormányzat a település 13 intézményéből 26 pedagógus munkáját ismerte el oklevéllel. A vendégeket az ünnepségén után állófogadásra várták.
Lendvai Bianka - Keszthelyi TV