Egyéni nevezéssel 50 és 108 km-en indulhattak a futók, csapatban maximum öt fővel 108 km-en. Az idei újítás két rövidebb táv, az egyik 13 km a másik 31 km volt. Mizser Attila Budapestről érkezett, a 31 km-es távon indult.
Mizser Attila – versenyző, Budapest: „A Vadlán-likakat ismerem, szoktam itt túrázni a környéken, úgyhogy ezek nem ismeretlenek a számomra, de nem tudtam, hogy összeköti őket egy ilyen futóverseny, most már tudom.”
Frissítőpontokon töltődhettek fel a versenyzők. Önkéntes alapon szervezték a megmérettetést, a profi rendezésnek köszönhetően mindenki jól érezte magát. Tyápai Balázs szereti ezt a vidéket, sokat sportol erre. Négy éve fut, most a Vadlánon az ötven km-es távot választotta, de jövőre megpróbálja a 108 km-et.
Tyápai Balázs – versenyző, Ajka: „Teljesen jó, sáros, gyönyörű ködös, esős, nagyon szép volt, vagy legalábbis nekünk nagyon tetszett. Jó nem volt napsütés, tehát nem volt meleg, kicsit esett az eső, de szerintem teljesen jó volt.”
A Gyenesdiási Nagymezőről rajtolt az egyik Vadlánka, a 13 km-es távot választók nem könnyű terepen futottak. A helyszínen húsz önkéntes segítette a verseny lebonyolítását, de ezen a frissítő állomáson lehetett megkóstolni a rendezvény védjegyévé vált palacsintát is.
Sisák-Juhász Bianka - szervező, vezető, Nagymező állomás: „Terep az tele van kihívásokkal, ugyanis a Keszthelyi-hegységben megy a pálya. Én magam egyébként még nem futottam körbe, mert ennél rövidebb távokat szoktam teljesíteni, 10 és 20 km közötti távokat. Szerintem a lényege az az, hogy az itt élők, illetve akik ide érkeznek versenyzők megismerjék a Keszthelyi-hegységet és az itteni látnivalókat.”
A közel félezer nevező igazán jól érezte magát a versenyen. A szervezésben kiemelt szerepet vállalt a Balaton-felvidéki Nemzeti Park Igazgatósága, és a tizenkét, az útvonal hoz kötődő település önkormányzata is. A Bakonyerdő Zrt. is támogatta a rendezvényt. Számos felajánlás érkezett a célba érők díjazására.