A 2021-es világkiállítás legnépszerűbb csarnoka volt a G pavilon. Itt kapott helyet 9,5 méter magasan több mint 2000 darab trófea, melyek az ország minden területéről származtak. Őz, gímszarvas, dámvad, muflon és vaddisznó trófeák kaptak helyet a falakon. Köztük világrekordereket is bemutattak. A kiállítás lenyűgözte a látogatókat, nagyon pozitívak voltak a visszajelzések.
A kiállításból készült el a Trófeák földjén című album. A 325 oldalas kiadványban szereplő fotók elkészítésének nehézségét a belmagasság adta. Emelő segítségével készítették el hozzá a 96 darab képet, melyekből 8 hét retusálás után készült el az anyag. Céljuk az volt, hogy ugyanazt a látvány nyújtsák, mint ami a látogatókat fogadta a helyszínen. A bemutatón dr. Kovács Zoltán elmondta, fontos, hogy laikusoknak és szakembereknek egyaránt esztétikai élményt nyújt a kötet.
„A minőséget abból a szempontból érdemes megmérni, hogy a közép-európai kultúrkörben még egyszer milyen fontos maga a trófea. Illetve, hogy ezt sikerült egy olyan esztétikai formában bemutatni, ami a nem közép-európai emberek számára, akik idelátogattak, voltak azért sokan. És a laikusok számára, akik nem is feltétlenül értik egyébként egy trófea fontosságát a vadász életében, számukra is meggyőző, mértékadó, a „hűha” érzést rekonstruáló, egyúttal esztétikailag is teljes mértékben befogadható formában tette.”
A bemutatón felelevenítették a G-pavilon berendezését is. Pálinkás Róbert kurátornak és keszthelyi csapatának összesen 12 napja volt arra, hogy felállítsák a tárlatot. Kitértek arra is, hogy rekordmennyiségű trófeát állítottak ki.
„Azt a feladatot kaptuk, hogy a világkiállítás legmagasabb csarnokában töltsük ki a teret és hozzunk létre egy olyan kiállítást, amely valóban „wow”-élményt fog nyújtani. Most már így a világkiállítás után több mint egy évvel elmondhatjuk, hogy valóban ez a kiállítás volt az igazi „wow”-élmény. Valamivel több, mint 2000 trófeát helyeztünk el majdnem 1000 négyzetméternyi diorámát helyeztünk el a kiállításban és minden egyes visszajelzés azt mondta, hogy na ez jó volt.”
A világkiállítást úgy állították össze, hogy a magyar vadászati kultúra teljes lenyomatát mutassa be. A szervezők célja, hogy kézbe vehető formában is legyen lenyomata az eseménynek. A Trófeák földjén című album mellett még egy részletes jelentés és egy fotós kiadvány is elkészül az idén.
Lendvai Bianka - Keszthelyi TV