Az uniós szankciós politika tervezete szerint egy év alatt az orosz földgáz 66%-át kellene kiváltani cseppfolyósítottal. Ez mintegy százmilliárd köbmétert jelentene évente. A cseppfolyós földgázt előállító országok többsége óvatos politikát folytat.
Dr. Toldi Ottó, a MCC Klímapolitikai Intézet kutatásvezetője: „Rövidtávon nagyon kérdéses, helyesebben inkább pesszimista lennék személy szerint. Én nem látom, hogy e mögött van realitás. Ráadásul az EU pontjai között, teljesítendő pontjai közt van egy olyan is, hogy a lakossági energiafelhasználást kellene 14-15%-kal csökkenteni. Ugye ez is nagyon veszélyes játék, mert egy kicsit hidegebbel indult ez az ősz vége, tél eleje, és Németországban minden fogadkozás ellenére a lakossági energiafelhasználás 11%-kal nőtt.”
Magyarországnak sok energiahordozója van. A megújuló energiák mellett a paksi atomerőműhöz szükséges fűtőelem több évre rendelkezésre áll, ezzel biztosítva a folyamatos ellátást. A primer energiaigényünk mintegy két és félszeresét tudnánk saját forrásból kielégíteni
A Mathias Corvinus Collegium tehetséggondozással foglalkozik, országosan több egyetemi városban szerveznek szakmai előadásokat. A tavaly szeptemberben indult programsorozat keszthelyi állomásaként a Klímapolitikai Intézetet választották az aktuális gazdasági helyzet szakmai ismertetésére.
Dr. Sali Zsófia, az MCC Zalaegerszegi Képzési Központ vezetője: „A tehetséggondozó programok az általános iskola felső tagozatai számára szerveződnek, illetve a középiskolások részére is szervezünk különböző kurzusokat. Ezeknek a helyszíne Zalaegerszeg, de a keszthelyi diákok is nagy előszeretettel látogatják ezeket az eseményeket.”
Az érdeklődők csütörtökönként és péntekenként látogathatnak el ezekre a készség- és képességfejlesztő alkalmakra. A sokrétű tematika mellett országosan elismert szakemberek, tanárok, kutatók, művészek, cégvezetők, sportemberek előadására várják a fiatalokat magyar, és angol nyelven.
Farkas Adél - Keszthelyi TV