A Gyenesi Lidóstrand idei legnagyobb fejlesztése a 15 férőhelyes SUP tároló. Annyira népszerű, hogy már az első héten betelt. 3 és 7 napos, illetve havi bérletet lehet váltani a tárolóhoz. Gál Lajos szerint valószínű, hogy kell építeni még egyet itt és a másik strandon is.
„Minden esztendőben fejlesztjük a strandjainkat, így ezt a strandot is. Természetesen őrizzük ennek a bájosságát az ökotudatosság mentén. Éppen ezért fontos az árnyékolás, ami megmaradt ezen a strandon. Nagyon fontos, hogy megmaradjon az új rész és a régi résznek az összekötése. A hidakat minden esztendőben megújítjuk. Természetesen nagy energiát fordítottunk arra, hogy a sporteszközöket és a sportlehetőségeket bővítsük. Így közel 10 millió forintos fejlesztés jutott az idei esztendő főszezonjára erre a strandra” - mondta televíziónknak Gál Lajos polgármester.
Az idei fejlesztések keretében nagy energiát fordítottak az aktív kikapcsolódást keresőkre. Műfüves és homokos strandfocipálya készült, itt és a röplabdapályáknál is labdafogó hálókat telepítettek. Öt darab karfás paddal is gyarapodott a fürdőhely. Felújították a Balatonhoz közelebbi fahidat, bővült a kamerarendszer, a játszótér, és az animációs programkínálat. A hidakat összekötő ökosétány is megszépült. A családbarát fejlesztésekre fókuszálnak, illetve a víz nyújtotta lehetőségek mellet a szárazföldi szolgáltatásokra fordítnak nagy figyelmet. A vendégforgalommal is elégedett a nagyközség.
Szeretjük ezt a strandot, nagyon szép – nyilatkozta Nynke Boersma. A holland hölgy férjével és három gyerekével jött Gyenesdiásra. Örülnek a jó időnek és hogy sok árnyék van a strandon. A víz kellemes meleg, míg náluk, Hollandiában nagyon hideg.
Gyenesdiás büszke arra, hogy mindkét strandja évek óta ötcsillagos a Kék Hullám Zászló Strandminősítésen. Évek óta vizsgálják a vendégigényeket, ezekhez alakítják a fejlesztéseket. Céljuk, hogy minden évben még kényelmesebb és magasabb színvonalú szolgáltatásokat nyújtsanak a vendégeknek.
Hársfalvi Ákos - Keszthelyi TV