Leltározás a Szendrey-emlékszobában. Vasárnap este bezárt a helyiség. Egy hónap híján 14 évig működött az emlékszoba az Újmajorban. A kiállítás és itt zajlott, megannyi tárlatvezetés is azt emelte ki, hogy a Georgikonnak köszönhető, hogy Szendrey Júlia Keszthelyen született, hiszen édesapja, Szendrey Ignác gazdatisztként a Festeticsek szolgálatában állt.
„A COVID-ot leszámítva évente olyan 1000-1200 látogatónk volt. Nyilván a múzeumok éjszakája volt a leglátogatottabb, minden évben 200-300, de volt olyan év, hogy 600 látogatónk volt. Általában azok jöttek ide, akik a kulturális turizmust képviselték, kisebb családok, csoportok, jöttek természetesen nyugdíjasok is. Alapvetően a látogatottság ebben az elmúlt 14 évben olyan 16 és 17 ezer közöttire tehető” - nyilatkozta dr. Lukács Gábor, a Szendrey-emlékszoba gondozója.
A 2009-es nyitás nagy összefogás eredménye volt: a Georgikon és alapítványa, az önkormányzat, valamint a Nők a Balatonért Egyesület és a Balatoni Múzeum is közreműködött. Raczky Rita irodalomtörténész állította össze a kiállítási anyagot. Az emlékszoba most emlékházzá bővül. Három új helyiségben rendeznek kiállítást.
Múzeumpedagógiai foglalkoztató teret, és tematikus kiállító helyiségeket alakítanak ki. A Petőfi bicentenárium alkalmából végzik el a bővítést. A Magyar Agrár- és Élettudományi Egyetem saját forrást biztosít a munkálatokra. A tárlatot március 15-én nyitják.
Hársfalvi Ákos - Keszthelyi TV