Manó korcsoporttól a felnőtt korosztályig versenyeztek a táncosok. Szólók, duók, triók, csoportok egyaránt felléptek. A verseny népszerűségét igazolja, hogy közel hétszáz táncos mérte össze a tudását a színpadon. Pozsonyi Rebeka szóló produkciót mutatott be. "Négy éve táncolok a Royal Dance-ben és nagyon szeretem" - mondta a kislány. Horváth Zselyke is hasonlóan nyilatkozott: "Zalaegerszegről érkeztünk. Több éve táncolunk a Royal Dance-ben. Szeretünk táncolni."
Itt csak olyan táncosok léptek fel, akik szeretnek táncolni. A három tagú szakmai zsűrit a keszthelyi Dézsenyi Zsuzsanna; Győrből Németh Ádám, az AForce1 Tánc Sport Egyesület vezetője; valamint a szintén győri Fertetics Andrea alkotta. "Az értékelési szempontok elsősorban az én számomra azok, hogy a gyerek valójában gyerek-e a színpadon, tudja-e önmagát és a lelkét megmutatni nekünk a különböző mozdulatokon és a zenén keresztül. Tehát én ezt szeretném mindenképpen pontozni, hogy ők mennyire ügyesek, mennyire hozzák a lehetőségüket és teszik ki a színpadra" - mondta el Fertetics Andrea.
Az első évben 100 koreográfiával indították a versenyt. Idén rekordot döntött a nevezés: a 200-as maximális limitet már jóval a határidő lejárta előtt elérték. A szervezők célja az amatőr és kezdő egyesületek támogatása, a részvétel élménye és az érmek és oklevelek révén a táncművészet és sport szeretetének elmélyítése volt. Borza-Bóha Zsanett szervező hozzátette: "A lírikus modern balett show tánc színpadi látvány tánctól kezdve a hip-hop utcai táncok, illetve az ír step is színpadra lép. Főleg Zala megyéből érkeztek hozzánk: Zalaegerszeg, Keszthely, Nagykanizsa városokból, de messzebből is jönnek: Pápa, Győr, illetve Kaposvárról."
A szervező hangsúlyozta: a verseny végén mindenki érmet, illetve oklevelet kap, tehát senki nem mehetett haza üres kézzel. Arany, ezüst, bronz, valamint kiemelt arany minősítéseket kaptak a táncosok.
Tüskés Balázs - Keszthelyi Televízió