A Dunántúlon a 379. sz. Feltámadás Cserkész Csapat rendelkezik az egyik legnagyobb létszámmal, 100 főnél is több tagjuk van. 1925-ben alakultak. Nagyon aktívak a keszthelyiek. Díszőrséget állnak valamennyi fontosabb városi, nemzeti és egyházi ünnepen. Évente többször tartanak portyákat, és rendszeresen rendeznek táborokat. Keszthelyen a rendszerváltás után szerveződhetett újjá a cserkészet. Az életformát sokan keverik a táborokkal, de a cserkészlét ennél sokkal többet jelent.
„Ez magában egy életforma. Mi arra törekszünk, hogy a gyerekekkel, az iskolával, a szülőkkel, akár az egyházzal közösen a gyerekeknek a fejlődésén, jellemfejlődésén dolgozunk. Tehát ez egy komplex dolog. Nem az a dolgod, hogy tüzet rakjál, persze, hogy az is. És van ez a cserkészmódszer, amit említettem, aminek egyik része az élményen keresztüli tanulás. Tehát nem az van, hogy egész évben ülünk a padban, persze elméletben is megtanuljuk, de a legnagyobb része az, amikor leülünk, tüzet rakunk, fúrunk-faragunk és a természetben, meg egyáltalán az életben tudjuk hasznosítani azt, amit megtanulunk.” - mondta el Nagy Tamás tiszteletbeli örökös parancsnok.
A jubileumot több programmal ünneplik. Elindult a Polgári Estek előadássorozat, melyre a Városi Civil Alap pályázatán nyertek támogatást. Az első programon a Gyógynövények egy cserkész szemszögéből címet viselte. A szakember prezentációját követően gyógyteakóstolóra várták a jelenlévőket. A következő pódiumbeszélgetés április 25-én lesz este fél 7-kor a Balaton Színházban, melyre mindenkit várnak.
„A Nevetnikéknek az alapítója fog eljönni Pécsről. És ő fog egy kicsit bevezetni minket, hogy a kórházi betegségtől hogyan juthatunk el a gyógyulási folyamatig. Olyan témákat igyekeztünk választani, amelyek úgy gondoljuk, hogy az embereket érdeklik. Nem csak a cserkészeket, hanem mindennapos egészségünk, a mi mindennapos jólétünkhöz hozzájárulnak. Négy előadónk lesz, ő pedig a ganoderma gombákkal fog egy kicsit megismertetni minket.” - osztotta meg Farkasné Kiss Marietta cserkészvezető.
A harmadik előadás az önfejlődésről szól majd május végén, június elején. A kisebbeknek egy madárgyűrűzéssel is készülnek a nyáron. A 100 éves jubileumot egy kétnapos rendezvénysorozattal fogják zárni a cserkészek.
Lendvai Bianka - Keszthelyi TV