Király András körülbelül 20 napot dolgozott az Erzsébet-ligetben. Napi 10-15 fát tudott megtisztítani, kézi erővel, ahogy a kedve, energiája engedte. A vasúti átjárótól a Halászcsárdáig az összes fát megtisztította a nyugdíjas férfi.
Tőbe elvágta a felkúszó indákat. Ha megszűnik a borostyán kapcsolata a talajjal, elszárad a felkúszott növény és szó szerint fellélegezhet a fa.
„Különösképpen én ezért nem akarok elismerést. Ezt talán onnét vezethetem vissza, hogy Baján vízgazdálkodási szakon tanultam és a víz, meg a természet az együtt jár, kéz, a kézben van, a kettő egymás nélkül nem tud létezni. Innen jön a természet szeretete. Szeretem a szépet, abszolút nem zavar az, ha az utcán látok valamilyen szemetet, hogy felvegyem. Szeretem a szépet, szeretem megnézni, ha valami szépen néz ki” - nyilatkozta a férfi.
Karvastagságú borostyánoktól is megszabadította a fákat Király András. A leszedett növényt összegyűjtötte a VÜZ dolgozói pedig elszállították.
Azt mondja, neki a legnagyobb elismerés az volt, amikor az erre járók örömmel nézték, hogy megtisztulnak a liget fái. A környezet szeretete mellett a helyi identitása vezérelte a munkában.
„Itt születtem Keszthelyen, nagyapám is keszthelyi volt, meg a nagyszüleim, szüleim. Sokszor jártam én is ebbe a parkba és kötődtem úgy is, mint az a szlogen, hogy a régi szerelmek lábnyoma. De soha nem tudtam, hogy ez az Erzsébet-liget és most már megtudtam. Nem csak úgy tartozunk neki, hogy van egy liget, hanem az Erzsébet királyné nevét viselő liget, ami Festetics Taszilónak köszönhetően a mai nap is létezik” - fogalmazott.
Király András hozzátette, hogy Forstner Annának és a helyi környezetvédő egyesületnek köszönhető, hogy nem lett befektetési terület az egyik – ha nem az utolsó – balatoni keményfás ligeterdő.
Az önkéntes nem áll meg, azt tervezi, hogy a Helikon park fáit is megtisztítja, ehhez társai is lesznek, de szívesen fogad mindenkit, aki ily módon szeretne tenni a városért, a természeti környezetért.
Hársfalvi Ákos - Keszthelyi TV