Ajánlott hírek
Ajánlott címkék
Egyéb tartalmak
.
oldal
/
kezdőlap / Híreink / Közélet / Elszáradt, beteg fákat vágnak ki a Balaton-parton
2025. feb. 17. hétfő | Keszthely
Elszáradt, beteg fákat vágnak ki a Balaton-parton
A szakértők megállapították, hogy a fák betegek, kondíciójuk erősen leromlott, balesetveszélyesek, kivágásuk szükségessé vált.

A Balaton-parti rendezvénytér környezetében vizsgálták át a VÜZ Kft. munkatársai a jelentős lombfelületet alkotó fákat. Összesen hét darab félig, vagy teljes mértékben kiszáradt egyedet találtak. Tájékoztatójuk szerint bár kívülről szinte teljesen épnek tűnnek, belül már elkorhadtak ezek a fák.

A szakértők megállapították, hogy betegek, kondíciójuk erősen leromlott, balesetveszélyesek, kivágásuk szükségessé vált. A napokban egy darab szürke nyárfát, egy darab vadgesztenyét, kettő csepleszmeggyet és három magas kőrist vág ki a megbízott vállalkozó. A városüzemeltető társaság célja, hogy minél tovább megtartsák a fákat, de még fontosabb, hogy mindenki épségben hazaérjen. A parton kivágandó fákra korábban QR kódokat helyeztek, melyeket leolvasva az adott faegyed favizsgálati jelentését mutatták be. Ezeket minősített favizsgáló készítette. A fakivágási tájékoztató és az engedély megtalálható a VÜZ Kft. honlapján. 

A most kivágott fákat nagyméretű, előnevelt egyedekkel kell pótolni. A VÁRTAK Egyesület a 10 millió Fa Alapítvány programja keretében gyűjtést indított, hogy a kötelező pótláson felül még több fát ültessenek a Balaton-parton.

Hársfalvi Ákos - Keszthelyi TV

| 2025. feb. 20. csütörtök 19:15 | Keszthely
A Balaton-parton zajló fakivágásnál fedeztek fel 81 denevért. Egyik állat sem sérült, természetvédők vizsgálták és helyezték el őket.
| 2025. feb. 20. csütörtök 19:15 | Keszthely
Közösségi ültetésen pótolják a Balaton-parton kivágott fákat március 1-én.
| 2023. jún. 27. kedd 15:33 | Keszthely
A szakemberek szerint még tavaly mérgezhették meg a növényt, ki kellett vágni.
| 2023. máj. 22. hétfő 14:03 | Keszthely
Az üggyel kapcsolatban sajtótájékoztatót tartott Dékány Péter, valamint Kocsis-Cake Olivio.
| 2022. szep. 16. péntek 10:37 | Cserszegtomaj
Tiltakoznak a lakók Cserszegtomajon a tervezett fakivágások miatt.
XI. Évfolyam 5. Szám
Megjelenés: 2025. március 14.
12:00
Képújság
18:00
Egy csipetnyi szó
18:34
Zalai krónika
18:49
Göcsej Filmfesztivál
19:00
Híradó
19:45
Savaria Filmfesztivál
20:48
Savaria Filmfesztivál
21:00
Egy csipetnyi szó
21:34
Zalai krónika
21:49
Göcsej Filmfesztivál
Cím:
8360 Keszthely, Kossuth L. u. 45.
Telefon: 06 83 / 320 200
Mobil: 06 30 / 427 7341
A Keszthelyi Televízió médiaszolgáltatási tevékenységét a Médiatanács a Médiatanács Támogatási Program keretében támogatja.
 
Weboldalunkon cookie-kat (sütiket) használunk, hogy személyre szóló szolgáltatást nyújthassunk számodra.