Az újrahasznosítás jegyében zajlott a kézműves foglalkozás. Tojástartót, tortapapírt és különböző őszi terméseket is felhasználtak. Tököt, baglyot is ragaszthattak a kreatívkodni vágyók. Színezhettek is a fiatalok, különböző levélmotívumoknak varázsolhattak új kinézetet.
„Ragasztunk, festünk, a gyerekeknek egy szabadidős programot teremtünk. Ezzel szeretnénk hagyományt teremteni a különböző évszakokhoz kötődően. Tervezünk majd karácsonyi, tavaszi játszóházat. Bízunk benne, hogy a családok és a gyerekek itt jól fogják magukat érezni és akkor egy alternatív lehetőséget kínálunk, ami nem a képernyőhasználat.” - mondta el Marácz-Szakál Edit családsegítő.
Az eseményen volt lehetőség meghallgatni a Szemfüles Egyesület képviselőinek előadását. A szakemberek vallják, nem csak a gyermekeknek, hanem az egész családnak kell segítséget nyújtani. Hangsúlyozták, önmagában kevés, hogy a gyermek jár fejlesztésre, a szülők segítségére is szorul, hogy alkalmazni tudja a foglalkozásokon elsajátítottakat. A szülők támogatását ezért nagyon fontosnak tartják.
„Nagyon sok olyan programot szervezünk, ahol kimondottan ez áll a fókuszban. Két éve indítottuk el a Szemfüles Szülői Estek előadássorozatot, amely havi egy alkalommal történik. És mindig olyan témákat dolgozunk fel, amelyekre a szülők kíváncsiak, amik érdeklik őket. Tavaly végeztünk is egy internetes kérdőíves felmérést erről. És igyekszünk a szülőket megtámogatni abban, hogy a saját szülői kompetenciájuk megerősödjön, hogy érezzék azt, hogy ők is tudnak a gyerekeiknek segíteni, nemcsak mindig a szakemberek.” - emelte ki Vaszily-Hegedüs Andrea okleveles gyógypedagógus, logopédus a Szemfüles Egyesület elnöke.
A Keszthelyi Család- és Gyermekjóléti Központ célja, hogy a család minden egyes tagjának tudjanak lehetőséget biztosítani arra, hogy minél több időt töltsenek együtt a tagok. Ezért gondolták úgy, hogy az őszi szünetben szervezik meg ezt a programot.
„Azért hoztuk létre ezt a családi délelőttöt, mert nagyon hiányzik a családokból a személyes kommunikáció. Egyre többet használjuk az okoseszközeinket és néha már a gyereknek is felírunk az emeletre, hogy kész a vacsora. Itt azonban személyesen lehet kommunikálni és együtt kézműves tevékenységekben részt venni, ami nyitja és javítja a kommunikáció minőségét. Viszont nagyon jó prevenció emellett, nagyon sok segítséget tudunk adni. Mert olyan helyzetekben találkozhatunk a családokkal, amik a gondozási folyamatokban nem mindig ilyen oldottak és kellemesek.” - fogalmazott Jakabfi László a Keszthelyi Család-és Gyermekjóléti Központ intézményvezetője.
A Szalasztó utcai civil közösségi teremben a továbbiakban is lesznek események. Folyamatosan működik a kortárs segítő program, valamint hamarosan indul a szülő csoport is, melyben nevelési lehetőségekre keresik a választ.
Lendvai Bianka - Keszthelyi TV