Az első hullám idején megkezdték az iskola korszerűsítését. 250 millió forint uniós forrásból új kazánnal, napelemekkel bővült az intézmény és új szigetelést is kapott az épület. Szeptemberben már a megújult iskolába térhettek vissza a diákok, az ünnepélyes átadást tavaszra tervezik.
Szintén elkészült a Sármellék Zala-völgye turisztikai kerékpárút. 4,5 kilométer hosszú szakaszon mezőgazdasági és kerékpárutat építettek, mely a Zala-folyó töltésére vezet.A fejlesztés célja, hogy összeköttetést teremtsen a Balatoni Bringakörút és a Kis-Balaton között. Ha elkészül az M76-os út kapcsán tervezett kerékpárút, akkor megvalósul ez az összeköttetés.
A leendő védőnői épület helyét mutatja a polgármester. Horváth Tibor elmondta, ez a legfrissebb elnyert pályázatuk. A Zala Megyei Önkormányzat TOP programján nyertek 60 millió forintot. Teljesen új védőnői épületet alakítanak ki az orvosi rendelőhöz építve.
„Azért volt erre szükség, mert a védőnői szolgálatunk és a kettes számú háziorvosi szolgálatunk egy helyiségben rendel, természetesen külön időszakokban, de ez nem igazán jól működik. Sikerült elnyernünk ezt a pályázatot és jövő év tavaszán nekiállunk ennek a pályázatnak” - fejtette ki Horváth Tibor polgármester.
Jövőre több elnyert pályázat kivitelezése kezdődhet meg. Az óvoda előtti művelődési ház korszerűsítésére szintén TOP forrást nyertek. A helyiek által csak pártháznak hívott épület hőszigetelést, új nyílászárókat és tetőt kap, de akadálymentesítik is az oktatási központnak helyet adó épületet.
2021-ben megkezdhetik a régóta várt ipari park kialakítását. A reptér közvetlen szomszédságában lévő kármentesített területen közutat építenek és kialakítják a közművesítést, a település felé pedig hangszigetelő falat építenek.
„Szeretnénk, hogy ha minél több vállalkozásnak tudnánk segíteni azáltal, hogy egy kialakított alap-infrastruktúra meglesz. Így gondoljuk, hogy a vállalkozások, vagy újonnan alakuló vállalkozások be tudnak települni Sármellékre. Reméljük, hogy ezzel tényleg tudjuk őket segíteni” - nyilatkozta a településvezető.
A település vezetése a szociális támogatásokra kiemelt figyelmet fordít. Korábban a 14, most már minden 18 év alatti sármelléki gyermek után vásárlási utalványt adott az önkormányzat a családoknak. A sármelléki állandó lakcím mellett még feltétel, hogy a helyi bölcsődébe, óvodába, vagy iskolába kell járnia a gyermeknek. Nekik 12 ezer, míg a 65 évfelettieknek 9 ezer forintos utalványt adtak. Ezeket csak helyi boltokban lehetett elkölteni. Az általános iskolásoknak és óvodásoknak ezen felül még 2500 forintot adtak fejenként, mely összegből vagy a szülői munkaközösség, vagy a pedagógusok vásárolhattak ajándékot nekik. Horváth Tibor kifejtette: „Ez körülbelül 350 fő körül van. 5.200.000 forintot költöttünk az idén erre. Plusz, ha hozzátesszük ezt a 2.500 forintot, akkor az közel 5.600.000-5.700.000 forint.”
A járványhelyzet ellenére is eredményes gazdasági évet zártak Sármelléken. A gazdasági nehézségek miatt a saját erős beruházásokat felfüggesztették vagy elhalasztották.
Hársfalvi Ákos - Keszthelyi TV