Érkeznek a gyerekek a NépmesePontba. A Zöldmező Utcai Általános Iskola diákjai ők. Már nem első alkalommal járnak itt. Már a bejáratnál megkezdődik a tanulás. Játékos módon jutnak egyre beljebb a gyerekek. A foglalkozások alkalmával az a cél, hogy minden tanuló megismerje az élőszavas népmesemondást.
"Jól érzem magam. Szoktunk színezni, meg szoktunk vágni, meg szoktunk játszani" - mondja Erős István, az iskola egyik tanulója.
A mesefoglalkozás teljes egészében a játék jegyében zajlik. A farsang közeledtével az ünnepkörhöz kapcsolódó mesét dolgoztak fel, eköré építették a logikai, ismeretterjesztő játékokat. A Zöldmező Utcai Általános Iskola tanulói számára nem ismeretlen terep a NépmesePont. "Ők gyakorlatilag minden héten jönnek. Azt szoktuk mondani, hogy esőben, hóban, szélben. Felöltöznek, elsétálnak ide. Felváltva érkezik két osztály, és ők már ilyen ismerős partnerek itt nálunk. Ez a gyerekeken is érződik, mert felszabadultak, de fegyelmezettek, tudják mi a dolguk. Ez nagyon jó nekünk, mert fel tudjuk építeni a tematikáját az egész foglalkozásnak, egész éven keresztül" - tudtuk meg a Goldmark Károly Művelődési Központ egyik szakmai megvalósítójától, Tóth Adéltól.
A NépmesePont három évvel ezelőtti kialakításakor az is pályázati feltétel volt, hogy a város iskoláival együttműködési partnerséget kell létesíteni. Az intézmény vezetője szerint a kitűzött cél maradéktalanul megvalósult. Csengei Ágota hozzátette: "Nagyon jól érzik magukat ebben a környezetben, és másodrészben pedig az összes gyerekre elmondható, hogy azért szeretnek hozzánk egy egy ilyen foglalkozásra jönni, hiszen itt nincs osztályzás, itt szabadon hozhatják a saját kis formájukat, a saját életüknek a tapasztalatait és átélhetik a népmesei szereplőket is, együtt a foglalkozás vezetővel."
Sajnos napjainkban már nem születnek igazi mese-klasszikusok, így a régmúlt idők műveiből válogatnak a szakmai megvalósítók.
Tüskés Balázs - Keszthelyi Televízió