Egyéb tartalmak
.
oldal
/
kezdőlap / Híreink / Sport - Szabadidő / Magyar bajnoki címet hozott a 15 éves fiú
2019. szep. 27. péntek | Keszthely
Magyar bajnoki címet hozott a 15 éves fiú
Keszthelyen nagy hagyományai vannak a vitorlás sportnak. A balatoni vitorlásázás beivódott a város történetébe,életébe. Bajnokok,olimpikonok kerültek ki a város vitorlás klubjaiból. Azonban 25 éve egy -egy hajóosztályban nem születtek nagy eredmények. Optimist hajóosztályban a várakozást egy 15 éves fiú,Tóth Attila megtörte. Magyar bajnoki címmel térhetett haza a Csopakon megrendezett izgalmas Magyar Bajnokságról.

Tóth Attila 15 éves fiú. Büszkén mutatta  legújabb érmét amit vitorlás sportban nyert. Optimist hajóosztályban. Csopakon rendezték meg a magyar bajnokságot. Attila alig öt éve szeli a Balaton vizét.   Keszthelyen kezdett vitorlázni,jelenleg a Balatonföldvári Spartacus Vitorlás Egylet tagja. Nagyon komolyan veszi a sportot amit választott. S ha már sportol,versenyez is és a ha versenyre kell készülni akkor a szabadidő maga a sport. Nyáron minden nap vítorlát bontott,tanévben csak a hét végi napok jutnak edzésre. A magyar bajnokságra  nem volt külön felkészülés.-mondja a szerény fiú akinek kis szélben versenyeken mindig a rajt a legnehezebb.

"A bajnokságon az első futamot meg tudtam nyerni,utána egy kisebb rosszabb futam volt amin 3.lettem-de az még nem volt olyan rossz-. Majd meg tudtam nyer a 3. futamot is és az utolsó nap,a negyedik futamba egy nagyon rosszat ötödiket mentem ,eléggé szomorú voltam de az utolsó futamot meg tudtam nyerni,így én lettem az ifjúsági bajnok."-mondta Tóth Attila.

Az erős mezőnyben 130 versenyző közül sikerült Attilának a dobogó legfelső fokára állnia. Ősztől megválik szeretett hajójától,hajóosztályt vált .

"29-es hajóosztályba ülök,ami egy két személyes hajóosztály és sokkal gyorsabb,nagyobb és instabilabb. A csapattársam az még ,hogy ki lesz nincs meg pontosan. DE már meg vannak  a kiszemeltek. És nagyon várom ."-adott tájékoztatást a versenyző.

A Vajda Gimnázium tanulója  számos külföldi versenyen is bizonyított.. Nàpoly, Garda tó,Spanyolország,Görögország,Szlovénia,Hollandia vizei sem ismeretlenek  számára.  Eljutott a Karib tengeren megrendezett világbajnokságra is Antigua szigetére. De ami igazán szívet melengető számára az  a Balaton vizén elnyert magyar bajnoki cím.

Hegedüs Éva - Keszthelyi Televízió

| 2015. júl. 6. hétfő 12:52 | Keszthely
Június 26-án, pénteken ért véget a Keszthelyi Televízió és a Keszthelyi Yacht Kikötő közös vitorlástábora
| 2013. aug. 8. csütörtök 18:59 | Keszthely
Ifjúsági ranglistaversenyt rendezett a Keszthelyi Yacht Klub
| 2024. júl. 19. péntek 19:15 | Keszthely
Címvédés volt a Kékszalagon. Az MLS Raiffeisen Fifty-Fifty ért elsőként célba az 56. tókerülő versenyen.
| 2024. jún. 20. csütörtök 19:15 | Keszthely
Általános iskolásokkal ismertették meg a vitorlázás és a Balaton szépségeit.
| 2024. ápr. 30. kedd 19:15 | Keszthely