Rendhagyó sportnap volt a keszthelyi Csány - Szendrey ÁMK-ban a segítséggel élők világnapja alkalmából. A speciális sportverseny résztvevői zenére melegítettek be verseny előtt. Száz diák és kísérőik vettek részt Zala Megye speciális intézményeiből, diákotthonaiból a megyei parasportnapon.
A keszthelyi Zöldmező úti Általános Iskola, mint házigazda intézmény állította a feladatsorokat. Az iskola diákjai is versenyeztek, de a számukra is újak voltak a feladatok. A tíz fős , vegyes korosztályú csapatban a nagyobbak szívesen segítettek az alsósoknak.
A szervezők nem csupán a mindennapi testmozgásra hívták fel a figyelmet a rendezvénnyel, hanem az egymásra figyelés, a gondoskodás fontosságára. Kámán Ferenc a ZMSE sportigazgatója azt nyilatkozta, hogy ezeknek a gyerekeknek azért is fontos az ilyen és ehhez hasonló rendezvény, mert a közösségi programon túl barátságok, ismeretségek születnek, melyet nagyon értékelnek a diákok.
Az ENSZ határozata értelmében, a Fogyatékkal Élők Világnapján, 2003-tól rendezik meg a parasportnapot Zala Megyében is. A megváltozott feladatok mellett a rendezvényt a megyei önkormányzat finanszírozza.
Hegedüs Éva - Keszthelyi Televízió