2018-ban a húsmarha ágazat fejlődött a legdinamikusabban hazánkban. A szakemberek szerint a magyar húsmarhának nagyon jó piaca van külföldön, itthon azonban még mindig nagyon kevesek asztalára kerül belőle. Szintén jól teljesített idén a baromfitenyésztés és a sertéságazat is – mutatta ki az Agrárminisztérium. A 2018-as év stratégiai fontosságú eleme volt új szőlőültetvények telepítése, valamint a régiek megújítása.
A keszthelyi agrárfórumon elhangzott, a mezőgazdaság számos eredménnyel gazdagodott 2018-ban.
„Nagyon sok mindennek kell jól együtt állnia, hogy az agrárium sikeres évet zárjon, de azt gondolom, hogy a gazdák szorgalmas munkájának köszönhetően büszkék lehetünk akár aki szőlővel vagy borral foglalkozik, hiszen nagyon jó szőlőtermés volt az idei esztendőben. Fontos is nekünk az, hogy a szőlőültetvények megújuljanak, és ebből a szőlőből kiváló minőségű bor készüljön. Arra is büszkék lehetünk, hogy 2010 óta folyamatosan sikerül az állattenyésztés presztízsét növelni a mezőgazdaságon belül.” - mondta Zsigó Róbert, az Agrárminisztérium élelmiszerlánc-felügyeletért felelős államtitkára.
Zsigó Róbert az agrárium eredményei mellett az élelmiszeriparról és az élelmiszerbiztonságról is beszélt. Elhangzott, az élelmiszerhamisítás, illetve a feketekereskedelem egy uniós felmérés szerint a második helyet foglalja el a kábítószer kereskedelem után. Az államtitkár kiemelte, a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal mindent megtesz azért, hogy partnere lehessen a tisztességes vállalkozásoknak, és megfelelő információkkal lássa el a fogyasztókat.A keszthelyi agrárfórumon a Zala Megyei Gazdakörök Szövetségének elnöksége minden évben aktuális és érdekes témákkal várja a gazdákat.
„Minden alkalommal igyekszünk valami újat nyújtani. Az idei évben, azon túlmenően, hogy az aktuális agrárpolitikai kérdésekről mind a MAGOSZ, mind pedig a kamara elnöke tart tájékoztatót, sikerült meghívnunk az Agrárminisztérium élelmiszeriparét felelős államtitkárát, illetve a Közbeszerzési Hatóság elnökét, hiszen ez a két terület érinti mind a mezőgazdászokat, mind az élelmiszer előállítókat, és még nem volt ilyen jellegű előadás, sőt még fórum sem, ahol kérdezhettek volna ebben a két témában.” - tájékoztatott Süle Katalin, Zala Megyei Gazdakörök Szövetségének elnöke.
A fórumon szó esett még az agrárium fejlesztési lehetőségeiről, az aktuális agrárpolitikai helyzetről, valamint a MAGOSZ szerepéről is. A keszthelyi fórum idén is nagy érdeklődésre tartott számot.
Regman Karola - Keszthelyi TV