Akár a fejést is ki lehetett próbálni. Jelen esetben a békésen táplálkozó Bella várta, hogy megfejjék a bátor vállalkozók. Idősebbek és fiatalok is szívesen próbálták a műveletet. Előbb kézzel, később pedig géppel vették a tejet a jersey tehéntől.
A tavaszköszöntő fesztivált osztrák és alföldi mintára szervezték meg. Nyugati szomszédinknál, a mi Szent György napunkhoz hasonlóan ebben az időszakban hajtják ki a marhákat a legelőre. Erre nagy fesztiválokat szerveznek, ezt honosítanák meg Nemesbükön is.
„Igazából a gyerekeket hoztuk el, hogy lássanak egy kis falusi életet. Nagyon jónak tartom, hogy egy ilyen kisebb település is ilyen fesztiválokat rendez, ahol meg lehet mozgatni a környéket meg a helyi lakosságot is.” - értékelte a rendezvényt a családjával látogató Hegyháti Péter.
A Korosajt Műhelyt három éve hozták létre. A kezdetben pár példányos állomány ma 16 jersey tehénre duzzadt. Azért tart ilyen teheneket Korosa András, mert az átlagosnál zsírosabb tejük nagyon alkalmas a sajtkészítésre. A tulajdonos a városi életet cserélte le erre az életformára. Az itt kialakult filozófiáját akarja bemutatni az első ízben rendezett fesztiválon.
„Azt gondolom, hogy kicsit eltávolodtunk az állattartástól, eltávolodtunk a növénytermesztéstől is. Ma már a fiatalok…nagyon kevés az aki tudja például, hogy miből készül a sajt, vagy hogy a tojást a tyúk tojja. Én úgy szeretném nevelni a gyermekeimet, hogy ők tudják azt, hogy mit esznek. Illetve az egészséges életmód: egészséges ételt egyenek, italt igyanak, erre figyeljenek oda. És a minőség! Relatíve lehet olcsón is – persze egy nagy lánccal nem lehet versenyezni – de lehet olcsón, minőségi ételt enni, inni.” - vallja Korosa András.
A fesztiválon kézműves termékeket lehetett vásárolni és családi programokat is kínáltak az érdeklődőknek. Nem csak a tehenekkel, hanem a sajtokkal és azok elkészítésével is megismerkedhettek a vendégek. A szervezők szeretnék jövőre is megrendezni a nemesbüki fesztivált. airwheel self-balancing electric scooter
Hársfalvi Ákos - Keszthelyi TV