Ajánlott hírek
Ajánlott címkék
Egyéb tartalmak
.
oldal
/
kezdőlap / Híreink / Közélet / Fejlesztési tervek
2014. ápr. 4. péntek | Keszthely
Fejlesztési tervek
A kis- és közepes vállalkozások támogatása és ezáltal a munkahelyteremtés a célja a jövőben Keszthelynek. A város számos infrastrukturális fejlesztést hajtott végre az elmúlt években, megteremtve így a lehetőséget az olyan vállalkozásoknak, akik termelő, vagy feldolgozó tevékenységet végeznének. A multik megadóztatása és a helyi pénzzel kapcsolatban több – a kampány idején elhangzott – kijelentésre is reagált Ruzsics Ferenc polgármester.

 Az ipari, vagy termelő üzemekkel munkahelyek létesülnének és a város adóbevétele is növekedne. Ruzsics Ferenc polgármester elmondása szerint Keszthely fejlesztési elképzelései igazodnak a kormányéhoz.

Az önkormányzat elképzelései szerint az egykori vágóhíd területe is valamilyen termelő, vagy feldolgozó vállalkozásnak lenne leginkább alkalmas. Több híresztelés is szárnyra kapott, hogy egy újabb áruház lesz itt, a polgármester elmondta, hogy erről hivatalos értesítés nem érkezett a városba. A terület egyébként nem a város tulajdona.

A húsüzem jelképévé vált dombormű műemléki védettséget kapott a várostól, így az emlékül marad mindenkinek.

A multinacionális cégek megadóztatásával kapcsolatban Ruzsics Ferenc reagált Selmeczy Zsuzsanna azon – a kampány alatt elhangzott - kijelentéseire is, hogy a Jobbik képviselőjének érdeme lenne a helyi multik megadóztatásáról szóló rendelet.

Keszthely Város polgármesterének másik észrevétele a helyi pénzhez kapcsolódik. A helyi fizetőeszköz ötlete már Selmeczy Zsuzsanna előtt is felmerült és az önkormányzat támogatja ezt, de amíg az elfogadó helyek hálózata nem alakul ki, addig nem érdemes erre pénzt áldozni. Az elfogadóhelyek megléte a helyi vállalkozóktól és a Balatoni Korona kibocsátójától függ.

Hársfalvi Ákos - Keszthelyi TV

| 2026. jan. 19. hétfő 19:15 | Keszthely
Cél: egy nagyobb könnyűipari park kialakítása.
| 2025. dec. 12. péntek 19:15 | Zalaszentlászló
A Zala 2-es választókerület polgármestereinek hirdetett péntekre fórumot Zalaszentlászlón Nagy Bálint.
| 2025. okt. 24. péntek 19:15 | Keszthely
Keszthelyen tartottak megbeszélést.
| 2025. szep. 25. csütörtök 19:15 | Keszthely
A Magyar Közút már a padkát erősíti, az aszfaltozás elkészült.
| 2025. szep. 10. szerda 19:15 | Keszthelly
A Balaton helyett a Mura folyó és újabb karsztbázisok vize folyhat a csapból a tó körül.
 
 
00:00
Képújság
06:00
Sporttárs
06:35
Természetédelem határok nélkül
07:00
Híradó
07:45
Savaria Filmfesztivál
08:42
Savaria Filmfesztivál
08:45
Savaria Filmfesztivál
09:00
Sporttárs
09:35
Természetédelem határok nélkül
10:00
Híradó
Balatoni Krónika Archívum
 
Cím:
8360 Keszthely, Kossuth L. u. 45.
Telefon: 06 83 / 320 200
Mobil: 06 30 / 427 7341
A Keszthelyi Televízió médiaszolgáltatási tevékenységét a Médiatanács a Médiatanács Támogatási Program keretében támogatja.
 
Weboldalunkon cookie-kat (sütiket) használunk, hogy személyre szóló szolgáltatást nyújthassunk számodra.